Forum

DNS Server Protecti...

Bildirimler
Hepsini Temizle

DNS Server Protection

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
481 Görüntüleme
(@HALUKYETKIN)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Merhabalar

DNS serverlar domain controller ve adc uzerine kurulu.   Ayni zamanda iceride mail server ve ayrica web serverim var.   2 adet alan adi ornek www.domain.com ve www.domain.com.tr  icerideki mail ve web serverlara yonlenecek.   Bu alan adlari icin zone`lari dns server uzerinde olusturdum.

Tum serverlar astaro security gateway arkasinda.  Fakat tum dns istekleri dc ve adc`ye gelecegi icin ciddi guvenlik problemi ile karsilasacagimi dusunuyorum.

Bu konuda onerilerini rica ediyorum.

Saygilarimla,

Gönderildi : 06/08/2008 16:56

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32998
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

öncelikle ayrı bir dns sunucusu kurmadığınız sürece hem güvenlik tehtidi hemde ip bazlı sorunlar yaşamanız muhtemel . o nedenle hosting işlemleri için AD bilgilerinin tutulduğu dns i kullanmamanız gerekli . Boş bir makineye sadece bu iş için dns kurmanız veya sanal makine ile işi çözmeniz daha mantıklı .

firewall olarak ne kullandığınız önemli değil sonuç olarak ben şu anda nslook ile tüm şirket bilgilerini alırım ve bunu sizin bana ve herkese açmış olduğunuz tcp 53 nolu porttan girerek yaparım

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 06/08/2008 19:44

(@HALUKYETKIN)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Hakan bey,

Oncelikle uzaklardan hizli cevabiniz icin tesekkurler. Anladigim kadari ile dc ve adc`deki dnsleri kaldirip ayri bir server`a dns yukleyip bunu dns server olarak kurup   dmz`e baglamam gerekiyor.  Dogrumudur?

Tesekkurler,

Gönderildi : 06/08/2008 20:07

Paylaş: