Forum

server 2008 termina...

Bildirimler
Hepsini Temizle

server 2008 terminal hizmetlerinde uzaktan demetim hatası

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
472 Görüntüleme
(@gokcearkun)
Gönderiler: 27
Eminent Member
Konu başlatıcı

Server 2008 de terminal hizmet yöneticisinden bir kullanıcıya uzaktan denetimi secip evet dediğim de karşidaki kisiye bağlanamadan onu disconnet düşürüyorum....

Server 2003 de boyle bir sorunum yoktu neden kaynaklanabilir....

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim..

Gönderildi : 10/09/2012 23:56

(@mutlubenmutlu)
Gönderiler: 297
Reputable Member

Remote Desktop Session Host Configuration altindan "restrict each user to a single session" in kapali oldugundan eminmisiniz ? 

Gönderildi : 11/09/2012 00:39

(@emreak)
Gönderiler: 8
Active Member

merhaba arkadaşım bende server2003 stand r2 kullanıyordum 1 ay oldu server 2008 stand r2 geçeli bende aynı sorun karşılaştım çözüm şöyle buldum yazıyorum umarım işin görür.

uzak masaüstü hizmetleri  - Uzak Masaüstü Oturumu Ana Bilgisayarı Yapılandırması - bağlantılar'da  rdp-tcp  çift tıkla - açılan pencerede uzaktan denetim sekmesinde uzaktan denetimi varsayılan kullanıcı ayarları kullan işaretli olsun böylece kullanıcı ayarlarında uzaktan denetim aktif etmiş olduğun kullanıcıların masaüstünü denetlemiş olcan / güvenlik sekmesinde kendi kullanıcını seçip izin ver  - tam denetim seç burdaki ayrın şudur kendi kullanıcı seçiliyken gelişmiş tıkla ordan kendi kullanıcı tıkla açılan pencerede uzaktan denetim izin ver çeltikliyse sen diğer kullanıcı oturumlarını denetleyebilirsin :))) ben işaretledim sorun çözüldü. sadece uzaktan denetim yapacan kullanıcılara tam yetki veya uzaktan denetim izin ver tüm kullanıcılara verirsen bağımsız olarak tüm kullanıclar birbirinin uzuk oturumlarını denetler . iyi akşamlar.

Gönderildi : 11/09/2012 00:48

(@gokcearkun)
Gönderiler: 27
Eminent Member
Konu başlatıcı

denedim arkadasim yönetim masasından temimal hizmetletinin altında terminal hizmetleri yapılandırmasından bağlantıların altında RDP-Tcp özelliklerden uzak denetim varsayılan kullanıcı ayarlarıyla uzak denetimi kullanı işaretledim güvenlik sekmesinden dediğin gibi kendi kullanıcımıda ekledim ama yine kullanıcının üstünde uzaktan denetim dediğim zaman kullanıcı disconnet oluyor 🙁

ÇÖZEMEDİM SORUNUMU

Gönderildi : 12/09/2012 13:08

Paylaş: