Forum

Senkronizasyon

Bildirimler
Hepsini Temizle

Senkronizasyon

10 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
421 Görüntüleme
(@ibrahimbas)
Gönderiler: 106
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar benim bi ihityacım var şimdi benim serverin ( Server 2008 R2 ) d sürücüsünü notebook bilgisayarımın d sürücüsünde belirtmiş olduğum bi klasörle eşitlemek istiyorum yani hem local ağda hemde dış ağda yani net üzerinden de senkronize olacak bi sistem lazım yardımcı oluranız sevinirim

Gönderildi : 07/09/2012 12:50

(@kaantekkol)
Gönderiler: 831
Noble Member

net üzerinden derken vpn ile bağlantı kurduğunuz farklı ağlar arasında mı demek istediniz?

Gönderildi : 07/09/2012 13:02

(@ibrahimbas)
Estimable Member
Konu başlatıcı

yani ihtiyacımı karşılayacak bi durum olsunda fakat vpn olmasa mesela bi programla olsa daha iyi olur ama  bu konuda pek fazla bilgi sahibi olmadığım için bu konuda yapılabilecek olan durumlara bakacaz

Gönderildi : 07/09/2012 13:06

(@kaantekkol)
Gönderiler: 831
Noble Member

Benim kullandığım Goodsync adlı düşük ücretli bir program var. Microsoftun bildiğim kadarıyla ücretsiz Robocopy denilen bir programı var. Goodsync başarılı olduğundan dolayı bunu kullanıyoruz.

Gönderildi : 07/09/2012 13:15

(@FarukTascioglu)
Gönderiler: 68
Trusted Member

firewall olarak cyberoam kullanıyorsanız onun vpn programı var onu denemenizi tavsiye ederim

Gönderildi : 07/09/2012 13:25

(@ibrahimbas)
Estimable Member
Konu başlatıcı

sonicwall kullanıyorum. mesela benim notebookta kullanacağım net statik ip olmayacağından dolayı ben pek sıcak bakmıyourm firewall işine ama bununda güzel bi yöntemi varsa araştıralım sonicval ında bi progrmacığı var vpn oluşturuyosun ama ondan senk varmı bilmiyorum

Gönderildi : 07/09/2012 13:41

(@FarukTascioglu)
Trusted Member

static ip olmayacağından bahsetmissiniz server içinmi bunu söylüyorsunuz? server ınızınmı static ip si yok.

normal şartlarda sizin istediğinizi dosya paylaşımını firewall ınızın vpn ile kolayca halledebilirsiniz.

Gönderildi : 07/09/2012 14:20

(@FarukTascioglu)
Trusted Member

sizin laptopun d sine sadece bir servermı bağlanacak yoksa farklı farklı serverlarında bağlanmasını istiyorsunuz?

Gönderildi : 07/09/2012 14:29

(@ibrahimbas)
Estimable Member
Konu başlatıcı

benim notebook d sürücüsüne bi klasör açacam ve serveremin d sürücüsü yedek bölümünü o klasörle senk edecem istediğim bu bide statik ip notebook için olmayacak dedim serverin statik ip si var

Gönderildi : 07/09/2012 14:49

(@FarukTascioglu)
Trusted Member

ihitayacınızın ne şekilde olduğunu bilmiyorum fakat farklı yol olarak firewall ınızın vpn nini kullanarak server ınızın üstündeki klasöre bağlanarak işlemleri yapmanız daha iyi vede kolay bir çözüm olur sanırım.

Gönderildi : 07/09/2012 15:02

Paylaş: