Forum

Windows Server 2008...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Server 2008 R2 Ent.

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
385 Görüntüleme
(@MuratGor)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Durum : Elimde Windows Server 2008 R2 Ent. Server var. 7 Şubem var. Şubelerden birinin bilgisayarı çöktü. Sistemi kurdum. Uzak masaüstü bağlantısı ile bağlana biliyorum.

Sorun : Uzak Masaüstü ile Şubedeki Printerı birbirine bağlamak istiyorum. Böylece Uzak Masaüstü ile işlem yapıp faturayı Localde kesebilecekler. Ama printerı nasıl bağlayacağım konusunda bir fikrim yok.

Not : 6 Şube çalıştığı için printer ayarlarını bozmadan nasıl yapabilirim.

İyi Çalışmalar.

Gönderildi : 05/09/2012 18:52

(@doganbayraktar)
Gönderiler: 1392
Noble Member

merhabalar,

sunucuya printer driver kurdunuz mu?

Gönderildi : 05/09/2012 19:04

(@MuratGor)
Active Member
Konu başlatıcı

merhabalar,

Evet zaten tüm şubeler aynı marka ve model printer kullanıyor. 

Gönderildi : 06/09/2012 12:23

(@MuratGor)
Active Member
Konu başlatıcı

merhabalar,

Server'ı kurmayı başaramadım. Localdeki terminalde printer bağlı ve kurulu.

Not : Server'da printerın driverları mevcut çünkü diğer şubelerde aynı marka ve model printerı kullanıyor. 

Gönderildi : 06/09/2012 12:25

(@doganbayraktar)
Gönderiler: 1392
Noble Member

selam,

remote desktop connection da bağlantı ayarlarında printer ları seçtiğinizde bağlanıp görebiliyor musunuz

Gönderildi : 07/09/2012 12:57

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Printer'ın network desteği var mı? yoksa bunu Dogan Bayraktar arkadaşın  söylediği gibi de yapabilirsin ancak remote desktop printer portu sürekli değiştiği için ya da bir .net framework update'inde sorun yaşayabilirsin. Nokta vuruşlu bir yazıcı ve network desteği yoksa bir print server alıyorsun(LPT veya USB,senin yazıcı türüne göre portu seçebilirsin). Server denildiğine bakma 🙂 switch tarzında bir donanım. Bu cihaza bir sabit IP tanımlıyorsun. Yazıcını kablo ile (USB,LPT) bu cihaza bağlıyorsun. Artık yazıcın network yazıcı. Sunucu üzerinde zaten driver kurulu diyorsun. Sunucuya printer ekle diyorsun. TCP/IP portu (veridiğin sabit IPyi yazıyorsun) ile yazıcı ekliyorsun ve yazıcının driver'ını gösteriyorsun. Uzak masaüstü ile bağlanan kullanıcıyı bu yazıcıya gösteriyorsun o kadar. 

Gönderildi : 07/09/2012 14:34

Paylaş: