Forum

win.server 2008r2 s...

Bildirimler
Hepsini Temizle

win.server 2008r2 stand. komutla görev yöneticisi kullanıcı işlemlerinde çalışan exe'yi sonlandırma

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,066 Görüntüleme
(@emreak)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

1) taskkill /F /IM mikro.exe    bat dosyası yapıp çalıştırdığım tüm kullacılarda çalışan mikro.exe'leri sonlandırıyor benim yapmak istediğim örnek: emre kullacısında çalışan mikro.exe sonlandırmak bunun için yazmış olduğum komuta nasıl bir eklenti yapmam gerek. 

2)merhaba değerli çözüm park yönetim ve form üyeleri;

Benim bir sorunum var win.server 2008r2 stand. işletim sisteminde uzak kullanıcılara servere bağlandığında otomatik olarak kullacı tanımlarında ortam sekmesinde belirlemiş olduğum programın açılmasını istiyorum fakat yapamadım gerekli ayarları yapıyorum. uzak kullanıcıyla servere eriştiğimde hata alıyorum.

Kullacı tanımında- ortam - sekmesinde programı başlatırken bölümünde / oturum başlatıldığında aşağıdaki prg. başlat kutucuğunu işaretledim ve

program dosya adı: MIKRO

başlama yeri: D:\Program Files\Mikro\EMRAHV14xx\MYE9000.exe yazsam veya "D:\Program Files\Mikro\EMRAHV14xx\MYE9000.exe" çift tırnakta yapsam açılmıyor hatam nedir acaba şimdiden tşk. ederim.

3)merhaba win.server 2008r2 stand. mikro.exe çalıştırdğımda simge durumunda küçülüyor kalıyor görev yöneticisine baktığımda mikro.exe yanıt vermiyor diyor görevi sonlandırıp tekrar mikro.exe açlıştırdığımda normal bir şekilde açılıyor ve ekran kaplıyor ilk açtığımda ve bazen arada mikro.exe açtığımda simge durumunda küçülüp kalması ve görev yanıt vermesi nasıl çözerim bir kaç kez yeniden kurmama rağmen yine aynı uyumluluk sorunu olabilir mi dedim ve mikro.exe sağ tıklayıp uyumluluk sorunlarını gider tıkladığımda uyumluluk win.xp.sp2 çalıştıyor yine aynı sonuc.

Gönderildi : 02/09/2012 20:39

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32997
Illustrious Member Yönetici

Emre bey merhaba,

Bu düşündüğünüz şekilde olacak bir durum değil. Örnek emre kullanıcısı kendi bilgisayarında mı çalıştırıyor bu mikro programını, durum bu ise bu bat dosyasını sadece onun bilgisayarında çalıştırmanız veya yine \\makineismi şeklinde uzaktan da sonlandırabilirsiniz

Yok bu emre RDP oturumunda ise bu durumda da PID den yakalayabilirsiniz.

ikinci sorunuz için aşağıdaki makaleyi inceleyebilirsiniz

http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc770821.aspx

eğer tüm kullanıcılar için program belirli ve sabit ise kullanıcı bazlı değil RDP policy bazlı daha mantıklı olur.

son sorunuz için ise bence mikro firmasından destek almalısınız.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 03/09/2012 01:06

(@emreak)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

tşk ederim hakan bey 🙂

Gönderildi : 10/09/2012 04:19

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32997
Illustrious Member Yönetici

rica ederiz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 10/09/2012 18:25

Paylaş: