Forum

mail göndermiy...

Bildirimler
Hepsini Temizle

mail göndermiyor fakat alıyorum

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
436 Görüntüleme
(@baris_erel)
Gönderiler: 41
Trusted Member
Konu başlatıcı

selamunaleykum server 2003 tüm ayarları yapılmış daha doğrusu herşey düzgün çalışırken birden mail göndermemeye başladı. fakat mail alıyorum serverdaki tüm domainlerde aynı problem var . Lakin böyle bir sıkıntıda ilk işim  telekomu aramak oluyor genelde 25 portu kapatıyorlar ben açtırtıyorum ama santral bir süre sonra tekrar kapatıyor dilekçe de verdimki kapatılmaması için.portları 587 olarak değiştirmem bana birşey kazandırmıyor yani 25 portu kapatılınca 25 olmuş, 587 olmuş farketmiyor giden port sonucda 25 olarak dinlemede oluyor. bir çözüm bulamadım çıldırmak üzereyim. acaba kara liste olma ihtimali varmı bundan gitmiyor olabilirmi.

Gönderildi : 25/08/2012 01:44

(@Anonim)
Gönderiler: 0

İyi akşamlar  eyerki sizin server tarafında problem olmadığından eminseniz ozaman muhtemelen kara listedesiniz aşağıdaki siteyi incelemenizi tavsiye ederim

http://www.syslogs.org/ttnetin-25-portu-blocklamasi/

Gönderildi : 25/08/2012 03:12

(@SalimAKOZ)
Gönderiler: 200
Estimable Member

selamunaleykum server 2003 tüm ayarları yapılmış daha doğrusu herşey düzgün çalışırken birden mail göndermemeye başladı. fakat mail alıyorum serverdaki tüm domainlerde aynı problem var . Lakin böyle bir sıkıntıda ilk işim  telekomu aramak oluyor genelde 25 portu kapatıyorlar ben açtırtıyorum ama santral bir süre sonra tekrar kapatıyor dilekçe de verdimki kapatılmaması için.portları 587 olarak değiştirmem bana birşey kazandırmıyor yani 25 portu kapatılınca 25 olmuş, 587 olmuş farketmiyor giden port sonucda 25 olarak dinlemede oluyor. bir çözüm bulamadım çıldırmak üzereyim. acaba kara liste olma ihtimali varmı bundan gitmiyor olabilirmi.

Static IP alarak probleminizi giderebilirsiniz. Statik bir IP’ye sahip abonelerin 25. portu kapatılmıyor, dolayısı ile bu tip bağlantıya sahip olursanız durumdan etkilenmezsiniz.

Gönderildi : 25/08/2012 04:47

(@SalimAKOZ)
Estimable Member

Yani bu durum aslında kimlik doğrulama ile ilgilidir...

Gönderildi : 25/08/2012 04:49

(@baris_erel)
Trusted Member
Konu başlatıcı

ya tabi aslında daha önceden bir kaç konu açmıştım onlarda ayarlarımıv.s anlatmıştım sanki buda konun devamı gibiayazıyorum kusura bakmayın

firewall utm cihazım, ağımda çalışan makinelerim, statik ip'm, serverıma kurulu plesk panelim ve kayıtlı domainleerim yai bir çok diyelim e bunlar varken statik ip olmadan bir web çıkışıda kolay olmaz aslında,  yakın zamana kadar çalışan  e-postalarım şimdi ise çalışmıyor 25 portu zaman zaman kapatıyorlar statik ip istememdeki sebebiyet zaten bir web sunucum olmasından kaynaklıdır ki bunu onlar anlatmak zor. neyse görüştüm ve portumu actıklarını soylediler ipm kara liste olabileceği söylendi bunun üzerine araştırıyorum serverda worm virusu temizledim belkide spam mailler gonderilmiş olabilir peki koruma olarak ne onerebilirsiniz yani firewall gelene gidene geç diyor anladığım kadarı ile eset kullanıyorum bu arada.ömrümü yedi bu server ömrümü 2 senedir bi fiil çalışıyorum e tabi prestij kaybıda cabası valla önerilerinizi bekliyorum

Gönderildi : 26/08/2012 18:38

(@SalimAKOZ)
Estimable Member

ya tabi aslında daha önceden bir kaç konu açmıştım onlarda ayarlarımıv.s anlatmıştım sanki buda konun devamı gibiayazıyorum kusura bakmayın

firewall utm cihazım, ağımda çalışan makinelerim, statik ip'm, serverıma kurulu plesk panelim ve kayıtlı domainleerim yai bir çok diyelim e bunlar varken statik ip olmadan bir web çıkışıda kolay olmaz aslında,  yakın zamana kadar çalışan  e-postalarım şimdi ise çalışmıyor 25 portu zaman zaman kapatıyorlar statik ip istememdeki sebebiyet zaten bir web sunucum olmasından kaynaklıdır ki bunu onlar anlatmak zor. neyse görüştüm ve portumu actıklarını soylediler ipm kara liste olabileceği söylendi bunun üzerine araştırıyorum serverda worm virusu temizledim belkide spam mailler gonderilmiş olabilir peki koruma olarak ne onerebilirsiniz yani firewall gelene gidene geç diyor anladığım kadarı ile eset kullanıyorum bu arada.ömrümü yedi bu server ömrümü 2 senedir bi fiil çalışıyorum e tabi prestij kaybıda cabası valla önerilerinizi bekliyorum

Elinizde Firewall utm cihazı (Donanımsal firewall)  var demişsiniz..O zaman firewall cihazınızın yapılandırması ile ilgili bir problem olabileceğini düşünüyorum...

Gönderildi : 28/08/2012 01:56

(@baris_erel)
Trusted Member
Konu başlatıcı

windowsdan çalıştırırken hatıladığım kadarı ile düzgün çalıştığı yönündeydi fakat plesk yüklleyince durum değişiyor yerel ip yi kurulum sonunda dns olarak atıyor. yani

192.168.1.60

255.255.255.0

192.168.1.1

dns sunucu adresleri ilk sırada statik ipm var

95.9........

.....  . ..... . .....  . ..... bu yani ikinci kısım boş

ben local ipyi 192.168.1.60 ı değiştirip dış ip 95.9... yazdım kurulum işi bitince ki plesk dediğim gibi ip adresini dns olarak atama yapıyor

tekrar düzelttimyani local ip olarak ip adresimi düzelttim ama hala plesk default geliyor özgür bryin de  dediği gibi host headerları kontrolümde dış ip olunca plesk default geliyor.bu sorunl a karşılaşan tek ben değilim onlarında açtığı konu benimki gibi havada kaldı  malesefsonuca ulaştıramadık. ben çok ümitliydim bu portalda çözebileceğimizi düşünüyordum ama hala konularımı takip edip cevapları sabırsızlıkla bekliyorum. teşekkürler bu arada geelen yanıtlara inşalla bu sorunu çözeriz

Gönderildi : 05/09/2012 03:12

Paylaş: