Forum

Group Policy ayarla...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Group Policy ayarları

10 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
695 Görüntüleme
(@AbdullahOmerTEMEL)
Gönderiler: 117
Estimable Member
Konu başlatıcı

Değerli çözümpark ailesi sizden group policy hakkında küçük bi yardım istiycem şimdi durum şu şirket içerisinde finans maliye işte ik gibi gibi bi çok departman var ve bu grupların içerisinde hem yöneticiler hemde normal kullanıcılar var şimdi sorum şu ben kullanıcılara usb block uygulaması yaptım fakat bu policynin yöneticileri etkilemesini istemiyorum yanlız yoneticilere ayrı bir ou oluşturup ayrı policyde uygulamak istemiyorum çünkü yöneticilerinde bulundukları ou daki policylerin dışına cıkmaması gerekıyo bunu nasıl halledebilirim. 

Gönderildi : 24/08/2012 14:57

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

istediğiniz işlem için security group tanımı yapabilirsiniz. uygulanmasını istediğiniz kullanıcıları security gruba dahil edin. diğerlerini etmeyin.

sonra group policy man console üzerinde uygulamak istediğini object üzerine tıklayıp scope sekmesindeki security filtering kısmına bu grubu ekleyin.

Gönderildi : 24/08/2012 16:22

(@AbdullahOmerTEMEL)
Estimable Member
Konu başlatıcı

efe bey onu denedim fakat olmadı usb engeli olacak tüm kullanıcıları usb_Block grubu oluşturdum fakat masallah herkes usb kullanıyo 🙂 belki bi replikasyon süreci vardır diye ertesi güne bıraktım hani herkes bilgisayarını kapatacak actıgında policyi algılar ve işlem başarılı olacagını düsşündüm gpupdate /force komutunu denedim fakat nafile

Gönderildi : 24/08/2012 16:29

(@k-leventbecit)
Gönderiler: 58
Trusted Member

Grubu ekledikten OU'ya bağladınız değil mi? Ben o şekilde kullanıyorum GPO'yu olmama gibi bir hata ile karşılaşmadım hiç. 

Gönderildi : 24/08/2012 16:33

(@AbdullahOmerTEMEL)
Estimable Member
Konu başlatıcı

tabiki zaten o şekilde kullanmak zorundasın ben ou lara linkledim policy'i fakat yinede kullanamadım.

Gönderildi : 24/08/2012 16:36

(@BahaddinAKDAS)
Gönderiler: 157
Estimable Member

miras olarak aldığı policyler var mı? Baktınız mı ?

Gönderildi : 24/08/2012 18:44

(@AbdullahOmerTEMEL)
Estimable Member
Konu başlatıcı

miras aldığı policy var ama usb ile alakası olmayan kısıtlamalar

Gönderildi : 24/08/2012 19:05

(@BahaddinAKDAS)
Estimable Member

Biraz Sıkıcı olacak ama policyleri silip tekrar ekleyerek denediniz mi ? Birde GPMC ile Policy Detail yaparak uygulanmış policy ayarlarını kontrol edin gözden kaçan bişey var mı ?

Not: Security filtering kısmında uygulanan gpo için read ve apply group policy izinlerini verdiniz mi ?

Gönderildi : 24/08/2012 19:47

(@AbdullahOmerTEMEL)
Estimable Member
Konu başlatıcı

beyler hepinize cok teşekkür ediyorum bir sorunuma daha cözümpark aracılığı ile cözüm bulmus bulunuyorum hepinize tekrar tekrar teşekkür ederim

Gönderildi : 24/08/2012 20:28

(@BahaddinAKDAS)
Estimable Member

Geri dönüş için teşekkürler. Nasıl çözdüğünüzü de paylaşırsanız seviniriz.

Gönderildi : 24/08/2012 21:05

Paylaş: