Forum

Windows 2008 server...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 2008 server uzak masaüstü bağlanma sorunu

11 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
486 Görüntüleme
(@mustafaergul)
Gönderiler: 12
Active Member
Konu başlatıcı

merhaba arkadaşlar, sorunumu araştırdım ama netice alamadım sizlerden ricam düşüncelerinizi benimle paylaşırmısınız? 2 şube arasında windows 2008 standart olan serverimiz var bu serverler vpn aracılığı ile ağ bağlantısı yapıp hem dosya hemde veri tabanı programlarımız eş değer çalışıyor sorunum ise paylaşılan dosyaları görebiliyorum fakat uzakmasaüstü yapıp normal server ipsi girdigimde uzak masaüstü hatası veriyor diğer pcleride bağlandıgımda aynı hatayı alıyorum firewall ve modem ayarlarını her iki şubede baktım birşey bulamadım.

Gönderildi : 23/08/2012 17:17

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18030
_

Bağlanmak istediğiniz makina üzerinde uzak erişim açıkmı? Uzxak erişim portu default olarak 3389 değiştirilmiş olabilir mi? Ayrıca uzak erişim portuna telnet çektiğinizde durum nedir?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 23/08/2012 17:58

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

Windows Server üzerindeki Firewall ı kontrol edebilirmisiniz?

Bilgisayara Sağ tıkladığınızda Uzak masaüstü bağlantı için izin verilerek, bağlanılmak istenen kullanıcı listeye eklenmiş mi kontrol edebilirmisiniz?

Gönderildi : 23/08/2012 18:17

(@mustafaergul)
Active Member
Konu başlatıcı

erişimler açık portu kontrol ettim değişim yok ve telnet hizmeti kapalı bizde cmd üzerinden tracert yaptıgımda modem ipsinden sonra istek zaman aşımına ugradı diyor her iki serverda

Gönderildi : 23/08/2012 18:26

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

firewall sıkıntısı gibi duruyor. server a ip den mi yoksa isimden mi bağlanmaya çalışıyorsunuz? ipden se iç ip mi dış ip mi ? dış ip ise modem üzerinde serverin ip adresine 3389 portu yönlendirildi mi? windowsun içindeki firewall ı da kontrol ettiniz değil mi?

Gönderildi : 23/08/2012 19:08

(@GokceKARGI)
Gönderiler: 53
Trusted Member

Admin haklarına sahip bir kullanıcı ile dos ekranına aşağıdakini yapıştırıp çalıştırırmısın

netsh firewall set opmode disable 

Sonuç alamazsan firewall üzerinde birkaç yapman gereken ayar var ekran görüntüsü atarım ordan yaparsın

Kolay gelsin 

Gönderildi : 23/08/2012 19:08

(@mustafaergul)
Active Member
Konu başlatıcı

yardımlarınız için çok teşekkür ederim ben 2 serverada 3.server üzerinden uzak masaüstü yapabiliyorum  türk telekom ipsi ile sorun ise 2 server arasında normal elle verdigimiz ip üzerinden uzak masaüstüne baglanıyordum sorun yaşamadan önce firewall kontrol ettim portlar yazdıgınız gibi aynen duruyor bir degişim yok güvenlik duvarları kapalı benim anlamadıgım consol üzerinden de ip check ettigimde istek zaman aşımını ugradı diyor fakat 2 server arasındaki paylaşılmış dosyalarımı görebiliyorum. bu arada uzakmasaüstü için isimle degilde ip baz alarak deniyorum.

Admin haklarına sahip bir kullanıcı ile dos ekranına aşağıdakini yapıştırıp çalıştırırmısın

netsh firewall set opmode disable 

denedim sonuç alamadım. teamwieer açıp yardımcı da olabilirsin tam olarak görmek için arkadaşlar. iyi günler iyi çalışmalar dilerim. 

Gönderildi : 23/08/2012 19:27

(@mustafaergul)
Active Member
Konu başlatıcı

modemleri değiştirsem sorunu çözmeye yardımcı olabilirmi ? sanki gatewaymı sorun cıkarıyorki ?

Gönderildi : 24/08/2012 14:25

(@mustafaergul)
Active Member
Konu başlatıcı

dosya paylasımlarını görebiliyorum

Gönderildi : 24/08/2012 16:06

(@mustafaergul)
Active Member
Konu başlatıcı

sorunu nihayet çözdüm. firewall üzerindeki hatayı bulamadım bi abimin destegi sayesinde firewala yeni bir kural yazdık full yetki vererek 2 server arasındaki uzak masaüstü hatasında olan ping sorunnu telnet ve rdp yi tekrar calıstırdık sorun düzeldi. sorunumla ilgilenen arkadaşlara da teşekkür ederim.

Gönderildi : 25/08/2012 16:26

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18030
_

Geçmiş olsun. Keyifli çalışmalar.ç

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 25/08/2012 18:29

Paylaş: