Forum

VARSAYILAN YAZICI S...

Bildirimler
Hepsini Temizle

VARSAYILAN YAZICI SORUNU 2008 SERVER

7 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
472 Görüntüleme
(@MURATBUYUK)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

2008 SERVER R2 FOUNDATION DE GEREK LOCAL GEREKSEDE UZAK BAGLANTILARDA  VARSAYILAN YAZICI SORUM VAR COZUM BULAMADIM

SERVERDA TANIMLI 3 YAZICI VAR BARKOD YAZICI (OS214),  MUTFAK YAZICI SEWOO  VE EPSON FATURA YAZICISI  ..

HEPSİNİNDE AYRI AYRI KAGIT EBATLARINI ILGILI MUHASEBE PROGRAMINDAN DIZAYNLARINA TANITIYORUM FAKAT VARSAYILAN YAZICI HANGISI ISE  YAZDIRDIGIM BELGE ( BARKOD ,FATURA VEYA FIŞ ) NE OLURSA OLSUN VARSAYILAN YAZICIYI TANIYOR. YAZDIRMA ALANINDAN YAZICIYI SECSEM BILE VARSAYILAN YAZICININ KAGIT AYARLANINI TANIYOR VE YAZICI YA YAZDIRMIYOR VEYA PRINTER HATA VERIYOR. BIRAZ ARASTIRDIM SANIRIM 2008 SERVERLARDA BU OLUYORMUS BİR TÜRLÜ ÇÖZÜM BULAMADIM..

LTF YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM

SAYGILAR

Gönderildi : 15/08/2012 17:20

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

öncelikle başlık ve içeriğinizi lütfen küçük harflerle değiştirin. forum kurallarına göre yaptığınız yanlış.

yazılımda yaptığınız tanımlardan sonra sunucu üzerinde yazıcıların özelliklerine girip preferences altından tanımları değiştirdiniz mi?

Gönderildi : 17/08/2012 17:56

(@bilgehanpoyraz)
Gönderiler: 809
Illustrious Member

RDS servisi üzerinden print almaya çalıştığınız kullanıcının user profile'ını sıfırlayarak denemenizi tavsiye ederim.

Gönderildi : 17/08/2012 20:11

(@MURATBUYUK)
Active Member
Konu başlatıcı

İlk defa yazdığımdan dolayı bu kuralı atlamışım. Hatırlamanızdan dolayı teşekkür ederim.

bir değişiklik yapmadım deneyeceğim .

tekrar teşekkürler

Gönderildi : 22/08/2012 18:25

(@MURATBUYUK)
Active Member
Konu başlatıcı

İlginiz için teşekkür ederim

Gönderildi : 22/08/2012 18:27

(@eraysoysal-2)
Gönderiler: 221
Reputable Member

yazıcı yapamama vs sorunu çözümü. ÖnceYetki verilir yinede düzelmesse kulanıcı profili
sıfırlanır (ya ad üzerinden kaldırılıp tekrar eklenir yada pc üzerinden yapılır)pc
üzerinden yapmak için yetkili kullanıcıyla pc açılır. İlgili kullanıcı document
settingten sonuna 1 konur. Sonra ilgili kullanıcı ile tekrar pc açılır. Kullanıcı
ekranı masaüstü boş gelir. Profil sıfırlanmış olur. Sonra eski bilgileri vs
buraya taşınabilir… !!!!

Gönderildi : 11/11/2013 13:40

(@AyhanKOSOGLU)
Gönderiler: 112
Estimable Member

yazıcı yapamama vs sorunu çözümü. ÖnceYetki verilir yinede düzelmesse kulanıcı profili
sıfırlanır (ya ad üzerinden kaldırılıp tekrar eklenir yada pc üzerinden yapılır)pc
üzerinden yapmak için yetkili kullanıcıyla pc açılır. İlgili kullanıcı document
settingten sonuna 1 konur. Sonra ilgili kullanıcı ile tekrar pc açılır. Kullanıcı
ekranı masaüstü boş gelir. Profil sıfırlanmış olur. Sonra eski bilgileri vs
buraya taşınabilir… !!!!

Selamlar ;

22 Ağu 2012, 15:27 tarihinde konu kapanmış.
ilginize teşekkürler

Gönderildi : 11/11/2013 16:28

Paylaş: