Forum

Windows 2008 gpo di...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 2008 gpo disk acces denied sorunu

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
458 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba 

Windows 2008 server 'da group policy usb disk için Removable Disks:Deny write access enabla yaptım , CD ve DVD içinde CD and DVD : Deny write access  enable yaptım.Client makinaya usb disk takıp yapmış oldugum ayarların çalıştıgını gördüm ama bilgisayarın diğer hard disk'i olan d:\  diskinde permission (Access denied)  hatası vermektedir.Bu d:\ diskinde normelde yazma ve okuma özellikleinin olmasını istiyorum.Group policy 'de bulunan Removable Storage Access veya başka verden nasıl yapabilirim. 

Gönderildi : 10/08/2012 18:01

(@SavasKAPLAN)
Gönderiler: 244
Reputable Member

Merhaba

http://blogs.technet.com/b/matthewms/archive/2005/10/29/413275.aspx  belirtilen adımları deneyin.

D sürücüleriniz external disk olarak gözükmediği sürece bu şekilde bir engelleme olmaması gerekiyordu. 

Gönderildi : 11/08/2012 02:41

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Dediginiz ayarları kontrol ettim ve uyguladım ama şöyle bir problemim var.Windows 7 bütün group policy ayarlarını aldı ve  masaüstüne new.txt dosyalar oluşturdum.(C:\Users\test\Desktop\New Text Document.txt  gibi).Daha sonra bu .txt uzantılı dosyayı C:\  diskine attıgımda ise

Destination Folder Acces Denied hatası vermektedir.C:\   diskine yazma ve okuma hakları nasıl verebilirim.

Gönderildi : 14/08/2012 16:49

Paylaş: