Forum

Server'ımız hacklen...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server'ımız hacklendi acil yardım lütfen.

12 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
525 Görüntüleme
(@servetozturk)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Sabah server'da masaüstünde bir txt dosyası gördüm başka hiç birşey
yoktu, mesajda tüm bilgilerin yedeği alınarak guttmann yöntemi ile silindiği ve
aşağıda yazan mail adresinden kontak kurmam gerektiği yazılıydı, tabiki kontak
kurdum ve bilgilerin geri gelmesi için 7000 dolar istiyorlar. yedekten bazı verilerin getirdim falat oracle ve sql ayağa kalkmadı bir türlü. Server da 156gb kadarlık uzantısı belli olmayan bir dosya
belirmiş büyük ihtimalle aldığı yedek dosyası o. Sizce hangi programla
açabilirim, genelde bu durumlarda hangi program kullanılır? Bir de bilişim suçları polisi böyle adamları bulabiliyorlar mı?

Gönderildi : 06/08/2012 10:24

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

o adam bir türlü bulunamıyor. parasını verirseniz datayı da yerine koyuyor mu bilemem.

bilişim polisi gelip sisteminizin imajını alıp incelemek üzere götürüyor savcılığa bildirirseniz.

tamamen yeni kurulum yapmanızı öneririm. başka neresine ne koyulduğu belli olmaz.

Gönderildi : 06/08/2012 13:23

(@Anonim)
Gönderiler: 0

forumda konu daha önce konuşuldu.

konuyu incele istersen orada hangi yazılımla yapıldığına dair bilgiler mevcuttu. 

Gönderildi : 06/08/2012 17:14

(@HikmetSOYDAM)
Gönderiler: 218
Reputable Member

Bildiğim kadarıyla data'yı da vermiyor, para ödemeyi kabul ederseniz, dikkatli olun.

Gönderildi : 06/08/2012 17:45

(@HikmetSOYDAM)
Gönderiler: 218
Reputable Member

forumda konu daha önce konuşuldu.

konuyu incele istersen orada hangi yazılımla yapıldığına dair bilgiler mevcuttu. 

Konu güncel bir konu, ben daha evvel konuşulduğunda kaçırmışım, bana ID veya link verebilirmisiniz.

Teşekkürler...

Gönderildi : 06/08/2012 17:48

(@kayhankayihan)
Gönderiler: 854
Noble Member

Sunucunuzu ne sıklıkla kontrol ediyorsunuz.

Belirttiğiniz boyuttaki datanın Gutmann yöntemi ile silinmesi oldukça uzun süren bir işlem olması gerekir.

Gönderildi : 06/08/2012 18:01

(@kayhankayihan)
Noble Member

Üzerine düşerlerse yakalarlar, zaten sizden para alacak olursa bir banka hesabına alacak parayı, o hesap mutlaka birisine ait olacak, bir şekilde tepit edili.

Çok uyanık birisi ise offshore banka hesabı kullanıyor olabilir, bu durumda işin biraz daha zorlaşmış olur hali ile...

Uğraşırlarsa isterlerse yakalarlar ama uğraşırlar mı onu bilmem işte..

Gönderildi : 06/08/2012 18:11

(@Anonim)

(@Anonim)

eğer iş para ödemeye kalırsa polisle beraber hareket edin ödeme sonrasındaki hareketleri takip edebilirler. Bu sayede parayıda kurtrabilirsiniz.

ayrıca şimdi bir konuyada değineyim. bu sitedeki nicklerin isimle değiştirilmesi mevzusunda  "servet öztürk" derdini yazmış. Şimdi bu durum Servet'in kariyerindeki yerini çözümpark sayesinde silinmeyecek sabitlendi. Gelecekteki karşılacağı IK cılar umarım googleye adını yazmaz.

Kendisine geçmiş olsun diyorum. 

Bu internete herşeyini açıkça teslim etmek halen saçma geliyor bana.

Gönderildi : 06/08/2012 19:20

(@volkanyasar)
Gönderiler: 107
Estimable Member

aynı sorun destek verdiğimiz bi firmada 2 ay öncesinde başımıza geldi savcılık inceleme basşlattı şahsi fikrim bulanabilceni zannetmiyorum üzerine duşmuyolar çünkü serverda uzak masa üstü açıksa portları değiştirin ve administrator şifresi ni basit şifreler koymayın güvenlik açıklarını kapatın bu kişinin girdiği yöntem belli nette araştırırsanız mevcut.

Gönderildi : 09/08/2012 05:34

(@servetozturk)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Ödeme yapıldığı takdirde dataları geri yüklüyorlar. 

Gönderildi : 17/08/2012 18:04

(@kayhankayihan)
Noble Member

Ödeme yapıldığı takdirde dataları geri yüklüyorlar. 

Konu ile ilgili olarak son durum nedir?

Datalarınızı kurtabildiniz mi?

Gönderildi : 24/08/2012 14:30

Paylaş: