Forum

Yeni bir swerver ku...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Yeni bir swerver kurmak istiyorum

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
359 Görüntüleme
(@izzatbek)
Gönderiler: 1
New Member
Konu başlatıcı

merhabalar!!!

ben bu mesleki yeni ogrenmeye basladim. turkceyide cok iyi seviyede bilmiyorum, ama siszin siteyi cok seviyorum ve kendim icin cok seyleri burdan ogrendim. simdi ben yeni kucuk bir sirkete windows server 2008 r2 kurup sirkette bunu kullanmak istiyorum. is basi olarak bana neyler lazim olacagi ve isi nasil basliyicagim hakkinda dedayli bilgi verirseniz cok memnun olurdum. server olarak normal bildigimiz masaustu bilgisayari kullanabilirmiyim? ve agimizda yaklasik 10 tane bilgisayar olacaktir

cevaplariniz icin onceden tesekkurlerimi ve saygilarimi iyiletiyorum

Gönderildi : 01/08/2012 11:25

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18029
_

Merhaba,
Kuracağınız servislerle ilgili makale ve videolar bölümünde sınırsız kaynak var. Ayrıca aklınıza takılanları yine sorabilirsiniz. Toplama makina ile server kurmanız pek önerilmez.Neticede bu makina kapanmadan uzun süre çalışacak. Ekonomik olan Tower tipli serverler var en azından bunları tercih etmenizde yarar var.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 01/08/2012 12:28

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

Lisanslamayıda gözden kaçırma.

Gönderildi : 02/08/2012 03:43

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

İlk önce bu server hangi rol için kuracaksın bu önemli. Yani DC,AD,DHCP,File Server, RDP v.s. hangi rolleri yükleyip ne yapacaksın önce bunu tasarla sonra kurulumu yaparsın ki tavsiyem öncelikle sanalda öğrenmeye çalış sonra gerçek ortamda hayata geçir.

Gönderildi : 02/08/2012 07:40

Paylaş: