Forum

server 2008 port ak...

Bildirimler
Hepsini Temizle

server 2008 port aktarma

11 Yazılar
4 Üyeler
0 Reactions
520 Görüntüleme
(@oguzhanoskay)
Gönderiler: 10
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba ;

sistem üzerinde bir rtmp yayınım var local olarak 127.0.0.1:60001 olarak bunu sunucu dışına çıkarmak istiyorum yani rtmp://domain.com:60001 şeklinde dışarıdan izleyebilmek istiyorum nasl bir yöntem izlemeliyim. Firewall üzerinden port açtım ulaşamadım

Gönderildi : 20/07/2012 15:14

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Merhaba ;

sistem üzerinde bir rtmp yayınım var local olarak 127.0.0.1:60001 olarak bunu sunucu dışına çıkarmak istiyorum yani rtmp://domain.com:60001 şeklinde dışarıdan izleyebilmek istiyorum nasl bir yöntem izlemeliyim. Firewall üzerinden port açtım ulaşamadım

port yonlendirme yaparken 127.0.0.1 seklinde yazmıyorsunuz degilmi ?

Gönderildi : 20/07/2012 15:46

(@oguzhanoskay)
Active Member
Konu başlatıcı

hayır firewall üzerinde sadece port numarasını istiyor zaten. firma ile görüştüm tüm portlar açık diyorlar. güvenlik duvarını kapatıyorum genede dışarıdan ulaşamıyorum

Gönderildi : 20/07/2012 17:47

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

firewall ayri bir cihazmı yoksa işletim sistemi üstindeki windows firewall mi bahsettiginiz ?

Gönderildi : 20/07/2012 18:22

(@oguzhanoskay)
Active Member
Konu başlatıcı

firewall ayri bir cihazmı yoksa işletim sistemi üstindeki windows firewall mi bahsettiginiz ?

windows server 2008 içindeki firewall, VDS üzerinde çalışıyor.

Gönderildi : 20/07/2012 20:24

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

öncelikle domain.com için public taraftan ulaşılabilen bir A kaydınız olması lazım. mesela test.domain.com yazıldığında name serverınız işte şuradadır diye bir kayıt göstermeli. bu tanımı yapın veya yaptırın.

sunucu üzerinde 60001 portun dinleyip dinlemediğini yani dışarıdan gelen bağlantılara cevap verip veremeyeceğini netstat -an -p tcp (60001 tcp portu olduğu varsayarak) komutuyla listening durumda olduğunu doğrulayın.

windows firewall üzerinde domain, public, private için bu portu gelen isteklere izin verecek şekilde ayarlayın.

lan tarafındaki herhangi bir pcden erişimi deneyin.

eğer başarılı olursanız firewall veya modeminizde port forwarding ayarı yapın.

Gönderildi : 21/07/2012 01:54

(@oguzhanoskay)
Active Member
Konu başlatıcı

öncelikle domain.com için public taraftan ulaşılabilen bir A kaydınız olması lazım. mesela test.domain.com yazıldığında name serverınız işte şuradadır diye bir kayıt göstermeli. bu tanımı yapın veya yaptırın.

sunucu üzerinde 60001 portun dinleyip dinlemediğini yani dışarıdan gelen bağlantılara cevap verip veremeyeceğini netstat -an -p tcp (60001 tcp portu olduğu varsayarak) komutuyla listening durumda olduğunu doğrulayın.

windows firewall üzerinde domain, public, private için bu portu gelen isteklere izin verecek şekilde ayarlayın.

eğer başarılı olursanız firewall veya modeminizde port forwarding ayarı yapın.

domain kayıtlı yönlendirilmiş durumda, aktif web server olarak kullanıyorum. sunucuyu bir firmadan iraladım yani modem firewall'una erimem mümkün değil. Fakat kurduğum iletişimde üm portların açık olduğu iletildi. bu durumda sadece windows'a bu portu aktartmak kalıyor.

Gönderildi : 21/07/2012 15:17

(@efesulukcu)
Noble Member

Yapılmış-------öncelikle domain.com için public taraftan ulaşılabilen bir A kaydınız olması lazım. mesela test.domain.com yazıldığında name serverınız işte şuradadır diye bir kayıt göstermeli. bu tanımı yapın veya yaptırın.

Yapılmış ama kontrol edilmemiş-----eğer başarılı olursanız firewall veya modeminizde port forwarding ayarı yapın.

Yukarıdaki yazdıklarımdan diğerlerini kontrol ettiniz mi?

Gönderildi : 21/07/2012 19:48

(@oguzhanoskay)
Active Member
Konu başlatıcı

Yapılmış-------öncelikle domain.com için public taraftan ulaşılabilen bir A kaydınız olması lazım. mesela test.domain.com yazıldığında name serverınız işte şuradadır diye bir kayıt göstermeli. bu tanımı yapın veya yaptırın.

Yapılmış ama kontrol edilmemiş-----eğer başarılı olursanız firewall veya modeminizde port forwarding ayarı yapın.

Yukarıdaki yazdıklarımdan diğerlerini kontrol ettiniz mi?

60001 portunu dinlemiyor malesef. nasıl dinletebilirim?

Gönderildi : 23/07/2012 13:09

(@SavasKAPLAN)
Gönderiler: 244
Reputable Member

60001 portunu dinlemiyor malesef. nasıl dinletebilirim?
Portu dinlemeden nasıl yayın yapıyordunuz?

Gönderildi : 23/07/2012 13:19

(@efesulukcu)
Noble Member

portu dinletemezsiniz aslında. içerideki bir program ben bu portu dinliyorum demezse o port dinlenmez. bu durumda yüklediğiniz veya yapılandırdığınız uygulamanın ayarlarını kontrol edin veya tekrar yükleyin.

Gönderildi : 25/07/2012 13:51

Paylaş: