Forum

wsus update yavaşlı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

wsus update yavaşlığı

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
449 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba

wsus ta indirdiğim updateleri kullanıcılara kurmak istediğimde örneğin tek update 5,6 gün içersinde toplam 20 bilgisayar olan sisteme  anca kuruluyor.

aşağıdaki linktede görüleceği gibi 10 gündür %85 ancak geldi. acaba ekik bir şeymi yapıyorum 

Gönderildi : 17/07/2012 17:07

(@serkanates)
Gönderiler: 1282
Üye

Merhaba

wsus ta indirdiğim updateleri kullanıcılara kurmak istediğimde örneğin tek update 5,6 gün içersinde toplam 20 bilgisayar olan sisteme  anca kuruluyor.

aşağıdaki linktede görüleceği gibi 10 gündür %85 ancak geldi. acaba ekik bir şeymi yapıyorum 

Birden fazla grup oluşturmuş ancak resimdeki güncelleştirmeleri tüm gruplara uygulamamışsınız. Uygulanmayan grupta bulunan istemciler ihtiyaç bildirirler ancak güncelleştirmeyi almadıkları için ihtiyaç tamamlanmış olmaz. Tamamlanmayan güncelleştirmelere hangi istemcilerin ihtiyacı var raporlayın ve ilgili istemcilere "approve" edildiğinden emin olun. Bazı istemcilerde kurulum esnasında sorun çıkıyor olabilir. İlgili istemcilerin C:\Windows\WindowsUpdate.log dosyasını inceleyin. Ayrıca yine sizin açmış olduğunuz başlığı !  http://www.cozumpark.com/forums/thread/340213.aspx  inceleyiniz.

Gönderildi : 17/07/2012 22:11

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba

serkan bey dediğiniz gibi tam isabet buyurmuşsunuz. uygulanmayanlara gerekli işlemler yaptım

2) sormak istediğim diğer konu şimdi ben uygulamak istenmediğim bilgisayar gurupların approve vermeden %100 olduğunu görememmi. veye

approve vermediğim gurubun o update için ihtiyaç bildirmelerinin önüne geçebilirmiyim 

Gönderildi : 18/07/2012 13:50

(@serkanates)
Gönderiler: 1282
Üye

2) sormak istediğim diğer konu şimdi ben uygulamak istenmediğim bilgisayar gurupların approve vermeden %100 olduğunu görememmi. veye

approve vermediğim gurubun o update için ihtiyaç bildirmelerinin önüne geçebilirmiyim 

İstemci WSUS üzerinden güncelleştirmelerini kontrol ettikten sonra durumunu WSUS'a raporlar. WSUS'da bu bilgileri size toplu olarak gösterir. Sizin bakmış olduğunuz bölüm güncelleştirmelerin durumunu gösterir. Güncelleştirme ihtiyaçları işletim sistemi seviyesinde belirlendiğinden müdahale edemezsiniz. Eğer istemci bazında kontrol yapmak isterseniz istemcilerinizin durumunu gösterir sekmeyi inceleyiniz. Ayrıca ilgili güncelleştirmelere sisteminizin artık ihtiyacı olmadığını düşünüyorsanız (gönderdiğiniz resimde WSUS bunun böyle olmadığını raporluyor) ilgili güncelleştirme paketlerini reddedebilir (decline) Wsus'ta görünmemelerini sağlayabilirsiniz. 

Ayrıca bknz ! :  http://www.cozumpark.com/forums/thread/338557.aspx

Gönderildi : 18/07/2012 14:41

Paylaş: