Forum

event log ıd 6008 w...

Bildirimler
Hepsini Temizle

event log ıd 6008 windows server standard

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
2,531 Görüntüleme
(@servettarhan)
Gönderiler: 195
Reputable Member
Konu başlatıcı

merhaba arkadaşlar bir haftadır bir sorunum var server 4-5 saatte bir restart ediyor olay görüntüleyicisine baktığım zaman event ID=6008 

07:40:49, 12.07.2012 tarihinde gerçekleşen önceki sistem kapanışı beklenmiyordu. diye yazıyor yardımlarınızı bekliyorum

Gönderildi : 12/07/2012 17:50

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

http://www.cozumpark.com/forums/thread/80620.aspx

forumda daha once baska bir arkadasın basına gelmis belki yardımı olur

Gönderildi : 12/07/2012 17:52

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4315
Co-Helper

Bu hata kaydından birşey çıkarabilmek pek mümkün değil malesef. Önceki konuyu da inceledim ama 4-5 saatlik standart periyotlarda olması düşündürüyor. İşlemci thermal sınırı birşekilde aşıyor ise veya sistem performansı arttığından güç kaynağı verimliliği sağlayamayıp devre kesiyorsa bu neden 4 ila 5 saat arasında. Siz eminsiniz değil mi restart periyotlarından.
Bence işlemci ısılarını takip edin, nasıl bir donanım kullanıyorsunuz bilemiyorum tabi. Güç kaynağı verimliliğini kısa yoldan ölçmeniz mümkün değil bunun yerine performans monitörünü aktif edin ve restart'lar sonrası log'ları kontrol edin hemen öncesinde birimler zorlanmış mı ona bakmak belki yardımcı olabilir. Gerekirse varsa sanal üzerinde olmadı direk üzerinde benchmark çalıştırın. SuperPi vs olabilir.
İşletim sisteminden de kaynaklı olabilir otomatik yeniden başlatmayı kaldırın sunucu belki mavi ekrana düşüyordur diskte kayıtlı .dmp dosyaları var mı bunlarla ilgili bakın.
Bunlar dışında ki incelemeler donanım değişimlerine girmeyi gerektiriyor malesef.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 12/07/2012 18:10

(@servettarhan)
Gönderiler: 195
Reputable Member
Konu başlatıcı

http://www.cozumpark.com/forums/thread/80620.aspx

forumda daha once baska bir arkadasın basına gelmis belki yardımı olur

bu konuyu inceledim ama bana pek yardımcı olmadı ama bu konu üzerinden yola çıkarak bi kaç ayar yaptım server da bakalım ne olacak  

Gönderildi : 13/07/2012 12:27

Paylaş: