Forum

the security databa...

Bildirimler
Hepsini Temizle

the security database on the server does not have a computer account for this workstation trust relationship

11 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
8,486 Görüntüleme
(@OmerUcler)
Gönderiler: 506
Prominent Member
Konu başlatıcı

Windows 7 ile Windows Server 2008 R2 makinama logon olurken "the security database on the server does not have a computer account for this workstation trust relationship" hatası alıyorum.Makinelerimden birisini domain'den çıkartıp tekrar login işlemi ile düzelttim.Fakat diğer pc ile hala aynı hatayı alıyorum.Yardımlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

Gönderildi : 07/07/2012 18:54

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33008
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Secure Channel Password sorunu var gibi, nltest ile bir kontrol edin ama muhtemel domain den çıkarıp almanız gerekecek

http://www.xiitec.com/blog/2008/02/18/testing-and-resetting-the-secure-channel/

http://blogs.technet.com/b/asiasupp/archive/2007/01/18/typical-symptoms-when-secure-channel-is-broken.aspx

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 07/07/2012 23:03

(@OmerUcler)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Hakan Hocam Merhaba,

AD ortamına dahil olan bilgisayarlar AD Users and Computers konsolu altında Computers öğesi altında bulunuyordu.Başıma ilk defa gelen bir olay olduğu için soruyorum ama sorunlu olan istemcim Computers öğesi altında göremiyorum.Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Gönderildi : 08/07/2012 01:16

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Hakan Hocam Merhaba,

AD ortamına dahil olan bilgisayarlar AD Users and Computers konsolu altında Computers öğesi altında bulunuyordu.Başıma ilk defa gelen bir olay olduğu için soruyorum ama sorunlu olan istemcim Computers öğesi altında göremiyorum.Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

sorun belli oldu işte

vatandaşın elinde kimlik var ama nüfus dairesinde kaydı yok

Active directory users and computers altından yanlışlıkla silinmiş olabilirmi bu bilgisayar hesapları

bu tip bir durum yaşamamak için Active Directory recycle bin'i aktive etmelisiniz .

http://technet.microsoft.com/en-us/library/dd392261(WS.10).aspx

iyi çalışmalar  

Gönderildi : 08/07/2012 03:52

(@OmerUcler)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Evet hocam bilgisayar hesabı yok başıma ilk defa geldiği için soruyorum.Son olarak bişey daha eklemek istiyorum.Domain'den almak isterken de aynı hata mesajı ile karşılaşıyorum.

Gönderildi : 09/07/2012 00:13

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309

Adrestore.net adlı bir program var bunu active directory üzerinde çalıştırıp silinen computer accountuna ulaşmaya çalışır mısın? Görünüyorsa orjinal yerine restore yapıp tekrar dene. Bir de bu adamın dns 'teki kaydını da temizle.

Gönderildi : 09/07/2012 01:38

(@OmerUcler)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Adrestore.net programını kullanarak silinen bilgisayar öğesini geri getirdim,İstemcinin DNS üzerinde kaydıda silinmiş bu arada nedeni ne olabilir.fakat istemci bilgisayarım domaine logon olurken aynı hata ile karşılaşıyor. 

Gönderildi : 09/07/2012 16:20

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309

Domainden düştüğünde silinmiştir, yeniden almaya çalışıp alamadığın için problem oluyor. Hala aynı hatayı alıyorsan makinenin cache dosyasını kontrol et (system32\drivers\etc\hosts dosyası ). Buraya domain adını girip karşısına DC' nin IP adresini yazıp save et bir de öyle dene bakalım. Geri getirdiğin computer hesabını computers OU'sundan başka bir OU'ya move edip dene ayrıca. 

Gönderildi : 10/07/2012 02:26

(@bilgehanpoyraz)
Gönderiler: 809
Illustrious Member

wireless ile login olurken bu hata alınıyorsa, kabloyu takıp restart edin. bu bilgisayar uzun süre dışarıda kaldıysa bunu yapabilir. kablolu restart edip login olduktan sonra bir daha mesaj çıkmayacaktır.

Bilgehan

Gönderildi : 19/11/2012 11:26

(@mustafaumityagci)
Gönderiler: 12
Active Member

Yeni bir sunucu kurup kullanıcılarımı tekrar elle oluşturdum ve ayni domain adı ve aynı kullanıcı isimleri kullandım

client sunucularımdan domain ortamına oturum açmak isterken bu hatayı alıyorum aynı şifrelerle RDP'den bağlanıyorum sıkıntı yok

XP olan clientları domain ortamından çıkarıp tekrar domain'e oturum açtırdım sıkıntı çıkmadı ama windows 7 olan clientlarımda

"the security database on the server does not have a computer account for this workstation trust relationship" hatasını alıyorum

Gönderildi : 25/12/2012 21:04

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33008

Mustafa bey, yeni domain' i aynı isim ile kursanız bile artık bu yeni bir domain olduğu için tüm istemcileri bu yeni domain' e almanız gereklidir.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 26/12/2012 16:17

Paylaş: