Forum

Active Directory S...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Active Directory Sever 2003 ve 2008 arasında File Replication Sorunu

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
425 Görüntüleme
(@yucelozbakir)
Gönderiler: 17
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Server 2003 x86 üzerinde kurulu Active Directory bulunmaktaydı.  Server 2008 Sp2 X64 işletim sistemi kurulu farklı
fiziksel bir sunucuya Additional DC Kurulumu yaptım. Daha sonra bütün
FSMO rollerini ve Server 2008 ' e taşıdım ve global katalog sunucusu yaptım. Fakat Server 2008 üzerinde Sysvol ve Netlogon paylaşımları açılmadı ve dolayısla policy ve scriptler buraya replike olmadı. İnternetde birçok araştırma yaptım, birtakım regedit ayarlarında değişiklik yaptım, servisleri restart ettim fakat bir türlü olmadı.

Bu
klasörleri manuel olarak paylaşıma açsam
policy ve script' leri buraya taşısam zaten bir kaç gün sonra 2003'ü ortamdan çıkartacağım. replikasyon yapmaları çokta önemli değil, bu durumda herhangi bir sorun yaşar mıyım veya nasıl bir yol izlemeliyim ?

Yardımlarınız için teşekkürler.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 06/07/2012 17:15

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

2008 sunucu için administrative sharelerin açık olup olmadığını kontrol edin.

http://support.microsoft.com/kb/816113

Gönderildi : 06/07/2012 17:23

(@yucelozbakir)
Eminent Member
Konu başlatıcı

2008 sunucu için administrative sharelerin açık olup olmadığını kontrol edin.

http://support.microsoft.com/kb/816113

Merhaba Kontrol ettim Regeditde Dword değerini ekledim ama yine olmadı.

Manuel olarak yapmak daha sonra bir sorun oluştur mu ?? 

Gönderildi : 06/07/2012 21:31

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

DNS ' te eski ve yeni sunucu icin SRV recordları check et, AD Site and Services menüsünden manual replication yapmayı dene (Replicate Now). Okeyse administrative share'ları enable et. Eventlerdeki loglar seni yönlendirmeli onları da kontrol etmeni öneririm. Hiç bir türlü çözülmüyorsa ve clientlar DC olarak yeni sunucuyu görüyorlarsa manual replicationdan sonra eski dc' yi kaldır problem olmaz.

Gönderildi : 06/07/2012 23:35

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

registry değişikliğinden sonra restart ettiniz sanırım.

Gönderildi : 07/07/2012 01:09

(@yucelozbakir)
Eminent Member
Konu başlatıcı

DNS ' te eski ve yeni sunucu icin SRV recordları check et, AD Site and Services menüsünden manual replication yapmayı dene (Replicate Now). Okeyse administrative share'ları enable et. Eventlerdeki loglar seni yönlendirmeli onları da kontrol etmeni öneririm. Hiç bir türlü çözülmüyorsa ve clientlar DC olarak yeni sunucuyu görüyorlarsa manual replicationdan sonra eski dc' yi kaldır problem olmaz.

Alper Bey Merhaba,

Bahsettiğiniz kayıtları check etmiştim onlarda bir sorun yok. Daha önce administrative share içinde regeditte değişklik yapmıştım ama bir türlü olmuyor. Artık bu hafta sonu replikasyonu manuel olarak yapıp eski DC yi kaldıracağım. 

Teşekkürler.

Gönderildi : 07/07/2012 12:23

(@yucelozbakir)
Eminent Member
Konu başlatıcı

registry değişikliğinden sonra restart ettiniz sanırım.

Merhaba Efe Bey evet tabiki :))

Gönderildi : 07/07/2012 12:29

Paylaş: