Forum

uzak masa ustu bagl...

Bildirimler
Hepsini Temizle

uzak masa ustu baglantı sorunu

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
338 Görüntüleme
(@alikarkin)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar merhaba benim sorunum su 2003 std server kullanıyoruz dc kullanıcılara bir gpo yazmak istiyorum ancak bir turlu yapamadım; konu su kullanıcılar cilentlarda uzak masa ustu baglantısını sadece logoff olarak kapatsınlar istiyorum yukarıdan X basarak değil yardımcı olursanız cok sevinrim boyle bir gpo yapılabilir mi ? Teşekkürler...

Gönderildi : 26/06/2012 00:31

(@BekirMertGULTEKIN)
Gönderiler: 231
Reputable Member

İstediğiniz gibi bir şey yapılabilir mi bilemiyorum fakat çarpıdan kapatılan oturumlar bağlantısı kesilen oturum olarak açık kalır bunun içinde bağlantısı kesilen oturumu n dakika sonra kapataiirsiniz. Bunu da gpo'dan yapabilirsiniz. Ben bu durum için bu yöntemi kullanıyorum.

Gönderildi : 26/06/2012 00:45

(@alikarkin)
Active Member
Konu başlatıcı

anladım bunu dusunduk arkadaslarla ancak tek bir server baglantısı yok mlsf aynı kullanıcı birden fazla servere aynı amac için ulaşıyor, ama siz yinede bana gpo nun yolunu gosterirseniz bende hepsine uygularım 🙂 olur . Cevap için ayrıca teşekkür ederim

Gönderildi : 26/06/2012 01:21

(@muratyorulmaz)
Gönderiler: 295
Reputable Member

Merhaba,

Administrative Tools\Terminal Services configration menüsüne girdiğinde oradaki RDP-TCP menüsünü tıklarsan açılan pencerede " Sessions " sekmesinde bağlantısı kesilen kullanıcının oturumunun ne kadar süre sonra resetleneceğini ayarlayabilirsin.

Kolay Gelsin... 

Gönderildi : 26/06/2012 18:00

(@alikarkin)
Active Member
Konu başlatıcı

teşekkür ederim. hemen deniyorum....

Gönderildi : 27/06/2012 04:03

Paylaş: