Forum

Printer çıktıl...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Printer çıktılarını yönetmek

7 Yazılar
5 Üyeler
0 Reactions
372 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Tüm çözümpark ailesine selamlar.

Benim merak ettiğim ve araştırdığım konu; printer çıktılarını nasıl daha iyi yönetebilirim. Nasılmı ?  Networkümde bir adet renkli printer var. Tüm kullanıcılar bu renkli printerdan çıktı alıyorlar. Arkadaşlarımın yaptığı hata printer a çıktı gönerdikten sonra çıktılarını  almayı unutuyorlar veya printera yanlışlıkla çıktılar gönderiyorlar. Yaptıkları bu hatalar gereksiz yere sarf malzeme tüketimine ve maaliyetine sebep oluyor. 

Profosyonel All in one cihazlarda baskı yönetimi diye uygulama var. Gönderdiğin çıktıyı printerın yanına gidip önek: iş kuyruklarından çıktını bulup ok dedikten sonra çıktı alabiliyorsunuz.Buda gereksiz yere sarf malzeme tüketimini engellemiş oluyor.Sahipsiz çıktılar belli bir süre sora printerdan siliniyor.  

Yapmak istediğimiz networkteki renkli printerıma böyle bir baskı yönetimi sistemi kurabilirmiyim. Bu işi yapan bildiğiniz print server veya yazılımı varmıdır ,  diye sormak istedim sizlere.

teşekkürler. 

Gönderildi : 13/06/2012 14:15

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18030
_

Merhaba,

Sorunuz genel olmuş biraz.Kimi kullanıcı hemen çıktısını alıp gitmek ister iş seçmekle v.s. uğraşmak istemez. Sizin printer ünitenizin marka ve modeli nedir? Ürünün satış ve desteğini veren firma bu konuda bir tavsiyede bulunmadı mı?

Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 13/06/2012 20:09

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Printerımız marka-modeli HP 2025dn. Bir sonuç alabileceğimi düşünmediğim için HPle görüşmedim. Bu sabah printerımı kontrol ettğimde üzerinde bir sürü sahipsiz çıktılar durduğunu gördüm. Bizim kullanıcılar maalesef çıktılarını alıp gitmiyorlar.Günlerdir kağıtlar printerın üzerinde duruyor.

teşekkürler. 

Gönderildi : 14/06/2012 11:51

(@KeremSugle)
Gönderiler: 51
Trusted Member

Bahsettiğiniz sorun artık herkezin şikayetçi olduğu sorunlardan biri aslında.  http://www.equitrac.com bu ürün istanbulda bazı büyük firmalarda kullanılıyor ve tasarruf ve memnuniyet derecesinide baya artırmıştı ama biraz pahalı olabilir.

Hp'nin kendisinin benzer bir döküman kontrol sistemi olup olmadığını da kontrol etmeyi unutmamak gerek ama hatırladığım kadarı ile Hp'lerin gelişmiş modellerinde benzer bir kontrol sistemi vardı.Çıktıyı yolluyorsunuz cihazın başına geçip kendi id ve şifresizi girmeden ( yada kartınızı okutmadan vs ) çıktı gelmiyor.Ama her model için desteklemiyor olabilir.

Gönderildi : 14/06/2012 12:12

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

HP SafeCom diye bir sistem kullaniyor buna bakabilirsiniz.

Gönderildi : 14/06/2012 13:26

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Sayın Kerem ve Evren bey. Beklediğim cevabı vermişsiniz. İlginiz için teşekkürler. Bu konuda araştırmalara hızlı bir şekilde başlıyacağım. Güzel sonuçlar elde edersem burada seve seve paylaşmak isterim.

Tüm Çözümpark ailesine teşekkür ederim.

Gönderildi : 14/06/2012 16:56

(@KenanKURT)
Gönderiler: 6
Active Member

safecom tek geçerim arkadaşlar

Gönderildi : 25/06/2012 18:17

Paylaş: