Forum

server için an...

Bildirimler
Hepsini Temizle

server için antivirüs

7 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
445 Görüntüleme
(@ZaferYAPICI)
Gönderiler: 47
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Server 2008 var. içinde Active Directory , sql uygulaması ve bazı dosyalarımız bu serverda...

Buna bir antivirüs yazılımı kurmak istiyorum. bikaç yazılım denedim ama işletim sistemiyle uyumsuz ikazı verdi.

sadece server için kurabiliceğimiz client i olmayan antivirüs varmı acaba ?

Gönderildi : 06/06/2012 16:53

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

Avast ın Server versiyonu vardı onu denediniz mi?

Gönderildi : 06/06/2012 17:08

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1627
Noble Member

Enterprise tarzı ürünleri araştırmalısınız. Denediğiniz antivirusler muhtemelen kişisel bilgisayarlar için olanlardan. Panda yada McAfee Endpoint Protection önerebilirim.

Gönderildi : 06/06/2012 17:11

(@ZaferYAPICI)
Gönderiler: 47
Trusted Member
Konu başlatıcı

symantec endpoint small business araştırdım biraz. sadece server a kurulucak bişi arıyoruz. client istemiyoruz. symantec sitesine baktım ama pek bişi anlamadım. bu ürün için ne düşünüyosunuz ve  tek kurulumu mevcut mudur acaba ?

Gönderildi : 06/06/2012 18:25

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

Sadece servera kurulan bir diye bir urun yok. Enterprise urunler hem server hemde clientta kurulur. Seiz gerekli exclusions ayarlarini yapmalisiniz. Symantec ve Mcafee urunlerine bakabilirsiniz.

Gönderildi : 07/06/2012 15:05

(@OguzAYAZ)
Gönderiler: 45
Trusted Member

Sadece server olarak değilde grup olarak trend micro tavsiye ederim bu şekilde olduğunda tam bir ağ güvenliği sağlamış oluyorsunuz ve sistemde bağlı olan bilgisayarlara uzaktan tarama yaptırıp raporlarını tek noktadan yönetebiliyorsunuz hem bu tür ürünler bu iş için yapıldıkları için ağ iletişiminde sorun çıkarmazlar.

Gönderildi : 07/06/2012 21:55

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

her ne alırsanız alın active directory veritabanını (NTDS klasörü ) tarama dışı bırakın. kaspersky gibi bazı ürünlerde "microsoft tarafından önerilen yerleri korumayı devre dışı bırak" diye bir seçenek var. ad yapısında sorunlara yaşamıştık.

Gönderildi : 08/06/2012 00:12

Paylaş: