Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

GPO Disable

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
377 Görüntüleme
(@yigitbelevi)
Gönderiler: 132
Estimable Member
Konu başlatıcı

Selamlar,

2003 server üzerinde gpo ile bazı kısıtlamalar yapılmış,bunları şimdilik kapatıp server üzerindeki sorunları giderip tekrar devreye almaya ihtiyacım var.Bunu yapmak için Group Policy management altındaki Group policy objects altındaki tüm nesneleri sag tık GPO Status bağlamı ile "All settings Disable" konumuna getirip gpupdate/force ile güncellememe rağmen  Kısıtlamaların devam ettiğini görmekteyim.Yapacağım işlemler server üzerinde 

Bir yerimi atlıyorum?Yardımlarınızı rica ediyorum. 

Gönderildi : 02/06/2012 11:43

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

gpo yu uyguladığınız ou nun altındaki oluşturmuş olduğun linki sil. daha sonra gpupdate yap düzelicektir.

Gönderildi : 02/06/2012 19:31

(@yigitbelevi)
Gönderiler: 132
Estimable Member
Konu başlatıcı

İlginiz için teşekkürler

OU altındaki linkte çok sayıda kural bulunmakta silerek bunları kaybetmek istemiyorum,Geçicii olarak diable etmenin bir yolu varmıdır?

Bu arada bahsettiğiniz (silmemi istediğiniz) link  Default Policy Link' i midir?

Gönderildi : 04/06/2012 12:41

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

GPMC kurup Gpo'nun yedeğini alıp, silme işlemini yapabilirsiniz.

http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc785090%28v=ws.10%29.aspx

Gönderildi : 04/06/2012 13:03

(@HuseyinOZKARA)
Gönderiler: 45
Trusted Member

İlginiz için teşekkürler

OU altındaki linkte çok sayıda kural bulunmakta silerek bunları kaybetmek istemiyorum,Geçicii olarak diable etmenin bir yolu varmıdır?

Bu arada bahsettiğiniz (silmemi istediğiniz) link  Default Policy Link' i midir?

Merhabalar Mevcup GPO nun üstüne gelin   spoce/details/setting/delegation  diye bir başlık var oradan  details tıklayıp GPO  nun status unü  değiştiriniz 

Kolay gelsin .

Gönderildi : 04/06/2012 13:04

Paylaş: