Forum

Domain ortamındaki ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Domain ortamındaki kullanıcıları izleme

10 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
1,212 Görüntüleme
(@niyaziumut)
Gönderiler: 159
Reputable Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar domain deki bazı kullanıcıları izlemek istiyoruz hissettirmeden nereye mail atmış hotmail vb gibi ne atmış ne indirmiş gibi böle bişey mumkunmudur acaba ama mesela mailden ekli bişey gelmiş bakmış ona bizde bakabilirmiyiz

Herkese teşekkürler

Gönderildi : 01/06/2012 18:51

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

yapabilirsiniz tabi ki.

1) firewall üzerinden yapabilirsiniz.

2) exchange server kullanılıyorsa (2007/2010 vs) transport rules ile veya jornaling yapabilirsiniz.

3) brightmail gibi bir çözüm varsa (trend micro, mcafee vs ürünler de mevcut) onun üzerinden de takip edebilirsiniz.

Gönderildi : 01/06/2012 18:57

(@kemalettintaylan)
Gönderiler: 279
Reputable Member

Sadece maillerimi izleyeceksiniz yoksa web tarafınıda izleyip raporlama yapacakmısnız

Gönderildi : 01/06/2012 19:18

(@niyaziumut)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Ne mail nede web kullanıcıların bilgisayarda ne yaptıklarını 🙂

Gönderildi : 03/06/2012 03:16

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Bu etik değil, ancak şirkete girişlerinde ya da şuan izleme ile ilgili açıklma yapıp, bir sözleşme imzalatırsanz incelyebilirsiniz.

Gönderildi : 06/06/2012 18:46

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

kim takar etiği uğur, eğer patron firmasında çalışıyorsan patron ne derse o olur. patron ister bilgi işlemci yapar. yapmazsa işinden olur.

bir iş görüşmesinde (patron firması ki bursa'dan beni soğutan sebeplerden birisi de budur) adam bana açık açık dedi ki biz bazı kişilerin ne yapıp ettiğini izlemek isteriz dedi. patron istediği zaman bunları yapıcaksın.

bende böyle birşeyi yapamayacağımı söyledim. görüşmeyi bitirdiler ve bir sonraki görüşmeye çağırmadılar.

patron bu ister. ve sen bilgi işlemci isen yaparsın yapmazsan kapıyı gösterirler. 

Gönderildi : 07/06/2012 03:50

(@ugurdemir)
Illustrious Member

kim takar etiği uğur, eğer patron firmasında çalışıyorsan patron ne derse o olur. patron ister bilgi işlemci yapar. yapmazsa işinden olur.

bir iş görüşmesinde (patron firması ki bursa'dan beni soğutan sebeplerden birisi de budur) adam bana açık açık dedi ki biz bazı kişilerin ne yapıp ettiğini izlemek isteriz dedi. patron istediği zaman bunları yapıcaksın.

bende böyle birşeyi yapamayacağımı söyledim. görüşmeyi bitirdiler ve bir sonraki görüşmeye çağırmadılar.

patron bu ister. ve sen bilgi işlemci isen yaparsın yapmazsan kapıyı gösterirler. 

Hocam patron isterse  yapılıyorda , etik değil bunu paylaşayım dedim 🙂

Saygılar.

Gönderildi : 07/06/2012 04:12

(@niyaziumut)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Patron istiyor bizim şirkette bu üst düzeyde snif yapılır kamera odalarda mikrofon şimdide bunu istiyor çözüm öneren yokmudur.Dediğiniz gibi etik değil ama patron yapılacak diyor bul bir yolunu ne yapmam lazım arkadaşalr

Gönderildi : 07/06/2012 16:41

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Clientlara radmin kurabilirsiniz. Task managerdaki icon gizleyebiliyorsunuz.

Gönderildi : 10/06/2012 03:46

(@SavasKAPLAN)
Gönderiler: 244
Reputable Member

Remote Administration Tool

Gönderildi : 10/06/2012 04:58

Paylaş: