Forum

Kullanıcı Profiller...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Kullanıcı Profilleri Siliniyor?

19 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
571 Görüntüleme
Tolga Turpçu
(@tolgaturpcu)
Gönderiler: 241
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Domainimiz de bulunan kullanıcıların oturum açtıkların da kullanıcı profillerinin uçtuğunu görüyorum.Bu neden kaynaklanabilir?

Gönderildi : 29/07/2008 15:24

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

virüs olabilir sisteminizde. ayrıca event viewerda neler var kontrol ettiniz mi?

kolay gelsin

Gönderildi : 29/07/2008 15:31

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Merhaba

Domainimiz de bulunan kullanıcıların oturum açtıkların da kullanıcı profillerinin uçtuğunu görüyorum.Bu neden kaynaklanabilir?

Merhaba

Kullanıcı profilleri nerede duruyor? (local profil / roaming profil)

ve uçmak ne demek?

Gönderildi : 29/07/2008 15:32

(@cozumpark)

Merhaba

kullanıcı profilleri local disk üzerindeyse disk üzerinde yeterli alan varmı ??

150  mb boş alan kaldığı andan itibaren profile lar saçmalamaya başlar

Gönderildi : 29/07/2008 16:01

Tolga Turpçu
(@tolgaturpcu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Şimdi şöyle oluyor.Kullanıcılar normal olarak kullanıyor.Fakat ay da bir kez birinin profili siliniyor(siliniyordan kastım kullanıcı dosyaları Documents and Settings altında duruyor fakat geçmişte kullandığı desktop ve ayarları gidiyor.) yeni eklemiyorum olağan kullanıcı profilleri böyle oluyor.Eent Loglar da herhangi birşey yazmıyor.Takip etmeye çalışıyorum ama bulamadım bir türlü.Sistem Server 2003 Ent.Kullanıcılar local profillerde.

Gönderildi : 29/07/2008 16:47

Tolga Turpçu
(@tolgaturpcu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Bu konu da yardımcıolabilecek kimse yokmu acaba ?

Gönderildi : 29/07/2008 18:57

(@serhatakinci)
Famed Member

sorunlu oturumlardan birinde, document and settings dizininin screenshot ını alabilirmiyiz ?

Çünkü kullanıcı dosyaları durduk yere silinmez. Farklı profil ile oturum açıldığını düşünüyorum.

Gönderildi : 30/07/2008 01:31

(@cozumpark)

Bu konu da yardımcıolabilecek kimse yokmu acaba ?

Serhat hocam a ek olarak  sorun yaşadığınız kullanıcı da o oturum da  start > run > .  yazarak bakın bakalım  kullanıcı profili olarak kim gözüküyor

iyi geceler

Gönderildi : 30/07/2008 01:37

Tolga Turpçu
(@tolgaturpcu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Silinen profilin Documents and Settings altın da dosyaları duruyor.Kullanıcı logon olduğu zaman yine aynı oturum da açıyor fakat sadece masaüstü ve kişiselleştirilmiş ayarları gidiyor.Sanki domaine yeni dahil olmuş bir kullanıcı gibi.Tekrar Desktop Klasörünün içersin deki simgeleri masaüstüne taşıması gerekiyor.Diğer kullanıcı ayarlarını da tekrar düzenlemesi gerekiyor.

Gönderildi : 30/07/2008 13:04

(@serhatakinci)
Famed Member

Bu belirtiler Mandatory User Profil'e benziyor ancak bunun bir kere olması garip. Çünkü profil mandatory olarak ayarlanmış ise, sürekli böyle gider.

Yine de kontrol etmenizde fayda var.

http://support.microsoft.com/kb/307800/tr

Gönderildi : 30/07/2008 14:36

Tolga Turpçu
(@tolgaturpcu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Bunun sebebini bir türlü bulamadım ve hala araştırıyorum.Profil dosyaları duruyor Fakat masaüstü ve diğer profil ayarları uçmuş durum da.Domain tabanlı bir sistemde neden böyle oluyor ?

Gönderildi : 30/07/2008 17:24

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Bu problem tek yada bir kaç user damı oluyor yoksa herkestemi ? Active Directory den kaynaklı bir problem büyük ihtimalle User'ı AD de silip yeniden tanımlayın derim.

Gönderildi : 30/07/2008 17:43

Tolga Turpçu
(@tolgaturpcu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Kimde olacağı belli olmuyor.Sanki AD her gün veya bir hafta da bir bir kurban seçiyor ve profil uçuyor 🙂 İlk defa böyle bir sorunla karşılaşıyorum.

Gönderildi : 30/07/2008 17:53

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Buna benzer bir sorunla karşlıaşmştım.

Şöyleki : User her oturum açtığında outlook ve printer ayarları uçuyordu. İmaj atmamıza rağmen aynı problem devam etti. Sorun AD  kaynaklıymış.

Sizinde sorununuz AD dan kaynaklı büyük ihtimalle son problem çıkaran userı AD dan kaldırıp tekrar tanımlayın  oturum açınca aynı problemi yapıyormu gözlemlerseniz kesin sonuca ulaşırsınız.

Kolay Gelsin...

Gönderildi : 30/07/2008 18:18

Tolga Turpçu
(@tolgaturpcu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Diyorum ya her zaman yapmıyor.Ay da bir bir profili siliyor.Yani kullanıcı her açtığın da değil sadece bir kez yapıyor bunu.Düzenledikten sonra sorun kalmıyor ama dediğim gibi ayarlar masaüstü uçuyor.

Gönderildi : 31/07/2008 13:16

Tolga Turpçu
(@tolgaturpcu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Diyorum ya her zaman yapmıyor.Ay da bir bir profili siliyor.Yani kullanıcı her açtığın da değil sadece bir kez yapıyor bunu.Düzenledikten sonra sorun kalmıyor ama dediğim gibi ayarlar masaüstü uçuyor.

Gönderildi : 04/08/2008 12:26

(@zafercalikoglu)
Gönderiler: 292
Reputable Member

hakikaten sadece bir kullanıcı da olmaması ve ayda bir kendine bir kurban secmesi de ilginç,bende merak ettim şimdi çözümü

Gönderildi : 05/08/2008 12:43

(@mustafakasikci)
Gönderiler: 811
Noble Member

Bu her pc demi oluyor  ?

Gönderildi : 09/08/2008 12:16

(@MuratMuslu)
Gönderiler: 4
Active Member

bu sorunun çözümünü bulabildinizmi aynı sorun bendede oldu

Murat Muslu

Bilgi işlem Sistem sorumlusu