Forum

Server 2008 Ag Yazı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2008 Ag Yazıcısı Tcp/ip port hk.

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
777 Görüntüleme
(@GokhanErol)
Gönderiler: 481
Prominent Member
Konu başlatıcı

Yazıcı için açılan tcp/ip port no nasıl silinir.

Yeni yazıcıya, kullanımdan çıkardığımız yazıcının port numarası verdim.Yazıcı ekle kısmından tcp/ip port seçip yazıcının ip no girdğimde, bu numaranın zaten kullanımda olduğunu başka ip no yazmamı söylüyor. Daha önce girilen bu ip noyu nasıl silerim.

(Printers sayfasından server propertires\ports tabından silmek istedim fakat add, delete, configure pasifti)

Gönderildi : 25/05/2012 04:11

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

Yazıcı için açılan tcp/ip port no nasıl silinir.

Yeni yazıcıya, kullanımdan çıkardığımız yazıcının port numarası verdim.Yazıcı ekle kısmından tcp/ip port seçip yazıcının ip no girdğimde, bu numaranın zaten kullanımda olduğunu başka ip no yazmamı söylüyor. Daha önce girilen bu ip noyu nasıl silerim.

(Printers sayfasından server propertires\ports tabından silmek istedim fakat add, delete, configure pasifti)

Merhaba;

Sunucuya bağlandığınız account'un yetkisi nedir? 

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 25/05/2012 12:29

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Yeni yazıcında kullanacağın port numarası ve Raw ayarları aynı ise neden silip yeniden oluşturmak istiyorsun.Yazıcıyı normal LPT olarak ekle sonra Port ayarlarını IP olarak değiştir onayla çık.Silip yeniden oluşturmanı gerektirecek bir durum var ise administrators grubuna dahil bir kullanıcı ile oturum açıp silebilirsin.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 25/05/2012 13:32

(@GokhanErol)
Gönderiler: 481
Prominent Member
Konu başlatıcı

Tayfun bey merhaba, account yetkisi domain admin.

Teşekkür ederim.

Yeni yazıcında kullanacağın port numarası ve Raw ayarları aynı ise neden silip yeniden oluşturmak istiyorsun.Yazıcıyı normal LPT olarak ekle sonra Port ayarlarını IP olarak değiştir onayla çık.Silip yeniden oluşturmanı gerektirecek bir durum var ise administrators grubuna dahil bir kullanıcı ile oturum açıp silebilirsin.

İyi çalışmalar.

Oğuzhan bey merhaba, bu yazıcıyı normal lpt olarak ekleyip port ayarını ip yapma meselesini yarın deneyeceğim.

Ve bir sonraki gün...

Denedim ve oldu. Teşekkürler..

Gönderildi : 26/05/2012 01:24

Paylaş: