Forum

Uzak Masaüst&#...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Uzak Masaüstü Bağlantı Hk.

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
461 Görüntüleme
(@nihatkusneli)
Gönderiler: 27
Eminent Member
Konu başlatıcı

İyigünler

Oturum Açma İstasyonu

Yukarıdaki resimde görülen Oturum Açma İstasyonları kısmından Uzak Masaüstü Kullanıcısı (Başka bir şehirde bulunan) Bilgisayar Adı HAKAN diye eklediğimde yine kullanıcı adı hakan olan kişi Server üzerinde oturum açamıyor. Acaba nerede yanlış yapıyorum. Teşekkürler...

Gönderildi : 20/05/2012 18:50

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

Ne hatası alıyorsun? YARIMAYLAR\hakan olarak girsin kullanıcı adını

Gönderildi : 20/05/2012 23:25

(@nihatkusneli)
Eminent Member
Konu başlatıcı

İyigünler Üstadlarım;

Şöyle anlatayım ben şimdi hakan diye kullanıcı normal olarak başka bir şehirden server bilgisayara normal olarak giriş yapabiliyor. Ama ben güvenlik olsun diye Oturum Açma İstasyonları kısmından diğer şehirdeki bilgisayarın adı olan "HAKAN" ismini tanımladığımda log on olamıyor. İngilizce olarak yazan yazıda türkçe karşılığı olarak giriş için izin olmadığını yazıyor. Oturum açma istasyonları kısmından Tüm Bilgisayarlarda Oturum Açabilir sekmesini seçtiğimde hiç bir sorun olmadan server üzerinde log on olabiliyor. Tanımlama yaparken bir yerde yanlış mı yapıyorum. Ayrıca log on olduğu zaman YARIMAYLAR\hakan diye normal olarak log on olabiliyor.

Şayet vaktiniz var ise teamviewer ile bağlantı sağlayabilirim.

Teşekkürler...

Gönderildi : 20/05/2012 23:33

(@nihatkusneli)
Eminent Member
Konu başlatıcı

İyi akşamlar

Üstadım verdiğiniz cevap için teşekkür ediyorum. Şimdi şöyle anlatayım. Hakan kullanıcısı Başka bir şehirden başka bir şehirde bulunan Server makineye Terminal Server üzerinden bağlanacak. Bağlantı yapacağı kendi bilgisayarının adıda HAKAN ismindedir. Yani YARIMAYLAR\hakan kullanıcısı HAKAN isimli bilgisayarıyla Server makineye Terminal Server bağlantısı ile erişecek. Yalnız bu kullanıcı sadece kendi bilgisayarından erişebilsin. Yani diyelimki kendi bürosundan başka bir bürodaki bilgisayardan Server makineye bağlanamasın. Umarım anlatabilmişimdir. Teşekkürler...

Gönderildi : 21/05/2012 00:35

(@nihatkusneli)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Üstadım VPN olayı için VPN modem olması gerekiyor mu? Server 2008'in kendi içinde VPN olayı varmıdır? Hakan adlı bilgisayarı OU içindeki Computer kısmına eklediğim zaman hakan adlı kullanıcının Server üzerindeki yetkilerinde bir artış olurmu? Son olarak da Firewall Server üzerinde sonradanmı kuruluyor. Sisteme Active Directory kurduydum. Firewall kurulmuşmudur?

Gönderildi : 21/05/2012 03:10

Paylaş: