Forum

GPO ile USB Disable...

Bildirimler
Hepsini Temizle

GPO ile USB Disable yazıcı sorunu

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
553 Görüntüleme
(@hasanakyuz)
Gönderiler: 17
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba.

Domaindeki bilgisayarlara gpo uzerinden administrative template adm file uygulanmasi ile usb disk ve cd romları sorunsuz bir şekilde kapatıp aça biliyorum 

benim sorunum bu uygulama ile hp'nin çıkardığı yeni yazıcılarda bulunan smart install tak çalıştır özelliğinden oluşan sorun yacılar takıldığında usb disk gibi kendini gösterip ordan kurulumunu gerçekleştiriyor fakat adm file uygulaması aktif olan yani usb disk engellemesi bulunan bilgisayarlarda yazıcıyı görmüyor. adm file olmadan kurulup tanıtıldıktan sonra tekrar adm file yani usb disk engelleme aktif edildiğinde yazıcı bu sefer görmüyor sadece hp nin bu smart install özelliği olan yazıcılarda bu sorunu yaşıyorum.. 

paylaşımlarınız, bilgileriniz ve yardımlarınızdan dolayı çok teşekkürler.

Gönderildi : 20/05/2012 15:36

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33009
Illustrious Member Yönetici

Merhaba Hasan bey,

Bu cihazlar' da çıkarılabilir disk gibi göründüğü için bu sorunun gözlemlenmesi normal, size bu konuda Symantec SEP veya GFI Endpoint Security öneririm ki burada cihaz ID lerine kadar ayırım yapabilirsiniz

http://www.cozumpark.com/blogs/3party/archive/2009/07/12/gf_3101_-endpointsecurity-domain-ortaminda-port-ve-aygit-kisitlamasi.aspx

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 21/05/2012 01:15

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18030
_

Ekonomik çözüm arıyorsanız eğer http://www.cozumpark.com/blogs/3party/archive/2010/09/12/security-administrator-program-ile-letim-sistemi-k-s-tlama.aspx deneyebilrisiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 21/05/2012 19:18

(@hasanakyuz)
Gönderiler: 17
Eminent Member
Konu başlatıcı

Cevaplarınız için teşşekürler Hakan ve Rıza bey

Gönderildi : 22/05/2012 11:50

Paylaş: