active directory Au...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

active directory Authentication sorunu  

Musa Caglar
(@MusaCaglar)
Üye

Merhaba arkadaşlar kullanmış olduğum websense active directory ile authentice çalışıyor. sorunum şu ki notebook kullanıcılarımız bilgisayarı networke bağlamadan oturum açtıkları içim active directory ile authentice olmuyorlar sonradan wi fi den internete bağlanıp net e girmek istedikelrinde websense den block yiyorlar.bu kullanıcıların internete çıkmadan önce active directory ile authentice olmasını nasıl sağlayabilirim ya da kullanıcıların websense den block yemesinin sebebi benim düşündüğüm gibi midir ? fikri olan var mı acaba ?

Alıntı
Topic starter Gönderildi : 17/05/2012 14:01
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

Merhaba,

Websense konusunda uzman değilim ama bu durumda yani kimlik doğrulama şart olması durumunda internet explorer size  bir kullanıcı adı şifre sorması gerek miyor mu ?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
****************************************************************
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.
*****************************************************************

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/05/2012 17:18
Musa Caglar
(@MusaCaglar)
Üye

Websensede kullanıcı bilgisayarında işlem yapmıyoruz. websense üzerinden active directory den import ettiği kullanıcılara göre policy oluşturuyoruz eğer kullanıcı active directory üzerinden gelmiyorsa yoğun bir kısıtlamaya maruz kalıyor. masaüstü pc kullananlarsa sıkıntım yok ama notebook kullanıcıları oturumu cache den açtığı için active directory üzerinden değilde direk internete çıkmaya çalışıyor dolayısıyla block yiyor. Kullanıcı internete çıkmadan önce active directorye ben burdayım deyip internete çıksa sorun olmayacak gibi geliyor.

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 17/05/2012 18:23
Paylaş: