Forum

Domainde User Login...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Domainde User Login problemi

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
347 Görüntüleme
(@IbrahimGurun)
Gönderiler: 40
Trusted Member
Konu başlatıcı

Selamlar bir hayli araştırmama rağmen Microsofttanda desteğini alamadığım bir konuda yardımınızı rica ediyorum, Kısaca yapıdan bahsedeyim; Merkezde 2008 Domain Controller mevcut ve şubelerimde ise XP sp3 mevcut direk merkezdeki DC ye login oluyorlar şubeler merkeze site to site GRE vpn ile bağlı sorunum ise, subeler user ile login olurken 4-10 dakikaya kadar bekliyorlar, aradaki hattan olabilir diye düşünüyorum her seferinde domaine login olurken bu süreyi bekliyoruz, bir şekilde domaini sorgulamadan login olduramazmıyız yada bildiğiniz bir çözüm var mıdır ? Şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 14/05/2012 16:53

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Login olma süresi gayet normal. Sorgulama VPN tünel üzerinden mevcut hatların hızına bağlı orantılı olarak bu kadar zaman alabilir. En kestirme çözüm şubelere ADC kurmaktır.

Gönderildi : 14/05/2012 17:33

(@IbrahimGurun)
Gönderiler: 40
Trusted Member
Konu başlatıcı

ADC yada RODC gibi seçenekleride düşündüm fakat şube sayısı 250 ve sürekli artıyor, yani o kısım imkansız gibi benim istediğim domaine login olduktan sonra sürekli policy değiştirmiyoruz offline şekilde açma sansımız yada bir ayar yokmudur karşıda bir DC göremeyince yavaşlıkta olmayacaktır diye düşünüyorum.

Gönderildi : 14/05/2012 18:34

Paylaş: