Forum

Server 2012 Data Du...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2012 Data Duplication Problemi

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
467 Görüntüleme
(@GuneyYETKiN)
Gönderiler: 191
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhanalar

Daha önce denemiştim ve sorunsuz bir şekilde e sürücüsünde sanal dskler oluşturmuş ve Mesut hocamın makalelerini okuyarak yapmıştım.10 gb lık alanı kb değerine düşürmüştü fakat şimdi gerçekten laazım oldu ve yapamıyorum makaleleri okudum gerekli komutları doğru partition ğzerinde çalıştırıyorum data dup configüre ettim fakat bir türlü duplicate edemedim.4 saattir uraşıyorum yeniden kuruyorum işleitmsistemini fakat duplicate etmiyor.Komut çıktısı başarılı diyor ama duplicate etmiyor.Sorunum nerde olabilir acaba kafayı yemek üzereyim yardımalrınızı rica ediyorum ilk defa gerekti ve yapamıyorum.Çok teşekkürler... 

Gönderildi : 13/05/2012 03:08

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

Belki datalar duplicate olacak şekilde olmayabilir mi ? Yani datalarda benzer birşeyler yoktur ?

Gönderildi : 13/05/2012 15:25

(@GuneyYETKiN)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Evren Hocam merhaba

Daha öncede aynı olayı yapmıştım.1 tane vhd oluşturdum sonra onu aynı yere kopyaladım, kopyası oldu yani.Vhd lerin için boş olduğu halde bile duplicate etmiyor.Kendimden şüpe etmeye başladım.Daha önce denemek için ilk deneyimimde duplicate edebilmiştim. Ama şimdi olmuyor, çok ilginç.Server 8 in ilk çıkan sürümü ilede dededim son beta sürümünüde denedim ama olmadı. 

Gönderildi : 13/05/2012 15:35

(@evrenbanger)
Üye

Peki deduplicate olayını kac gun olarak set ettin ? Get-DedupJob ve Get-DedupStatus komutlarının cıktısı ne veriyor ?

Gönderildi : 13/05/2012 16:43

(@GuneyYETKiN)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Evren Hocam merhana

Hergün saat 10:00 da deplicate et dedim saati 9:59 a ayarladım olmadı.Komut çıktıları beklemede, başladı ve successfull olarak görünüyor ve çok hızlı tamamlıyor.Tekrar yeniden kurup makaleleri tekrar gözden geçirip denicem çok teşekkürler. 

Gönderildi : 13/05/2012 16:57

(@evrenbanger)
Üye

Anladım dene bakalım bir daha eğer olmaz ise kontrol ederiz yeniden.

Gönderildi : 13/05/2012 18:26

Paylaş: