Forum

Windows Server 2003...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Server 2003 Antivirüs

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
391 Görüntüleme
(@YilmazCeylan)
Gönderiler: 34
Trusted Member
Konu başlatıcı

Selamlar,

Şirkette kullandığımız serverımızda Wındows Server 2003 yüklü bakımı yapan arkadaşlar zaman zaman Nod 32 yüklüyolar makinaya zaman zaman bende internetten bulduğum (önerilen) ek yazılımlarla (Doctor Spyware)gibi programlarla sistem taramaları yaptırıyorum ama zaman zaman yavaşlamalar hissediyoruz,Öncelikle nod32 gerçekten bir savunma sağlarmı sizce bunun dışında Antivirüs,Spyware,Trojen için bana hangi program yada programları önerirsiniz.
Şimdiden teşekkür ederim. 

Gönderildi : 09/05/2012 14:08

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33034
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Aslında AV olayı bir bütün koruma gerektirmektedir. Tek başına hiç bir AV yeterli değildir.

Ancak siz GPO ilse UBS leri kapatır, TMG gibi internet üzerinden download edilen dosyalar için zararlı içerik taraması yapar, yine Mail server üzerinde mail server için bakın desktop AV değil for Exchange yani MTA nın transport seviyesinde tarama yapan bir AV ile mail içerik güvenliğ isağlayıp üstüne birde sunucu ve ismtecilerde desktop av kullanırsanız sorun yaşamazsınız, ancak bu bütünlük yok ise hiç bir AV sizi tam korumaz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 09/05/2012 14:37

(@YilmazCeylan)
Gönderiler: 34
Trusted Member
Konu başlatıcı

Cevabınız için teşekkür ederim öncelikle,Şunu belirtmek isterimki benim server bilgim teknik detayları anlamayacak kadar az aslında.Bana x programlar önerebilirseniz kurup çalıştırıp deneyebilirim.

Tekrar teşekkürler. 

Gönderildi : 09/05/2012 14:48

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33034
Illustrious Member Yönetici

Ama siz benim cevabımı hiç okumadınız ki 🙁 ben size bu işin böyle X programı ile olmayacağını genel bir vizyon gerektiğini yazsım.

Bu durumda hangi programı kullandığınız önemli değil, açıkcası hangisi olursa olsun diğer bileşenler eksik olduğu için çok fark etmez.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 09/05/2012 17:47

Paylaş: