Forum

Terminal serverda y...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Terminal serverda yazıcı sorunu.

5 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
350 Görüntüleme
(@cetinyasar)
Gönderiler: 1
New Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Benimde sorunum yazıcılar ile ilgili.

Client'lar remote desktop ile Windows Server 2003 e bağlanıyor ve .NET de yazdığım bir uygulama ile nokta vuruşlu yazıcıya windows driver'larını kullanmadan direkt yazdırma işlemini yapıyoruz.

Fakat 2003 server'ı tekrar kurmam gerekti ve artık yazdırma işlemini yapamıyorum. Yazıcıya gönderdikten sonra server üzerinde yazıcılarda gönderdiğim dökümanı çok kısa bir süre görüyorum ve bir süre sonra kayboluyor. Dana önceleri bu işlemden sonra döküman client'daki yazıcıda gözüküyordu ancak artık client tarafında dökümanı göremiyorum. Bu konu ile ilgili yapılması gereken bir ayar varsa yardımcı olabilirmisiniz.

Teşekkürler

Gönderildi : 09/05/2012 12:26

(@edipdemir)
Gönderiler: 80
Estimable Member

Sadece Nokta vuruşlu yazıcılardamı sorun yaşıyorsunuz ? Windowsa driverlarını elle yüklemeyi denedinizmi ? Yazıcı ekle kısmında nokta vuruşlu yazıcıların driverleri var ordan model model local port olarak yüklemeyi denedinizmi ? Ayrıca Print Spooler servisi çalısıyormu ?  Lazer yazıcılarda sorun var mı ? Birde Bağlanan clientlerin localinde yazıcı kurulumu ?

Gönderildi : 09/05/2012 22:50

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Remote desktop ile bağlandığınız server da çıktı gönderdiğiniz yazıcının driverları yüklü olmalıdır.aksi halde yazdıramazsınız.

Server da yazıcılar ekranında  sağ tuş---> sunucu özellikleri--->sürücüler--->ekle

diyerek o yazıcının sürücüsünü yükleyiniz.

Gönderildi : 10/05/2012 12:50

(@ozkantorna)
Gönderiler: 15
Eminent Member

clientlerden remote bağlantısını admin olarak yap ve yazıcıları kur. sorunun düzelmesi lazım..

Gönderildi : 10/05/2012 15:32

(@ahmetmusakosali)
Gönderiler: 366
Reputable Member

Merhaba Cetin Bey,

benzer problem bende de olmuştu.

eğer yazılımsal sorun oluşturmaz ise hem PC de Hem de Term üzerine Driver olarak   Generic/Text 'i kurun. PC de yazıcının driver ini Generic/Text olarak değiştirin 

Aşağıdaki Printer ayarlarını yapın :

Font Selection : MS-Dos Turkish

Paper/Quality : CutSheet

PaperSize: cıktı kağıt boyununuz nasılsa ona göre her iki tarafta kağıt boyutunu oluşturup secin

Gönderildi : 14/05/2012 21:06

Paylaş: