Forum

Skydrive ile Task M...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Skydrive ile Task Manager

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
588 Görüntüleme
(@nihatkusneli)
Gönderiler: 27
Eminent Member
Konu başlatıcı

İyigünler

Task Manager üzerinden yapmış olduğum gece 03:00 da sql database yedeğini alıp, sıkıştırarak

skydrive içine göndermek için bir batch file yazdım. Bu yedeği bilgisayara kaydetmesinde sorun yok.

Fakat gece saat 03:00 da server log off olduğu için skydrive 'e gönderemiyor. Ne zamanki server 

log on olduğunda o zaman göndermeye başlıyor. Acaba saat 03:00 da ki zamanlanmış görev çalıştığı

zaman skydrive 'e dosyalarıda göndermek için gerekli bir ayar varmıdır? Task Manager içinde 

Aşağıdaki ağ bağlantısı kullanılabilirse başlat seçeneğini seçtim. Yine olmadı... Teşekkürler...

Gönderildi : 06/05/2012 12:25

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32996
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Bat içeriği nedir ? Paylaşmanız mümkün mü inceleyelim.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 08/05/2012 00:20

(@Anonim)
Gönderiler: 0

görevde oturum durumu belirtilmiş olabilirmi  ?

Gönderildi : 08/05/2012 15:06

(@nihatkusneli)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Bat içeriği nedir ? Paylaşmanız mümkün mü inceleyelim.

Merhaba Sayın Üstadım;

aras.sql dosyasının içeriği aşağıdaki gibidir

BACKUP DATABASE [ARAS] TO  DISK = N'D:\Yedek\ARAS_YEDEK.BAK' WITH  RETAINDAYS = 1, NOFORMAT, NOINIT,  NAME = N'ARAS_YEDEK', SKIP, NOREWIND, NOUNLOAD,  STATS = 10
GO

daha sonra yazdığım batch file aşağıdaki gibi olup

sqlcmd -i D:\YEDEK\aras.sql
RENAME "D:\YEDEK\ARAS_YEDEK.BAK" ARAS_YEDEK_%Date:~-10,2%_%Date:~-7,2%_%Date:~-4,4%.BAK
"C:\Program Files (x86)\WinRAR\WinRAR.exe" a -df -agYYYY-MM-DD D:\YEDEK\ARAS_YEDEK_.rar D:\YEDEK\ARAS_YEDEK*.*
COPY D:\YEDEK\*.RAR C:\Users\Administrator\SkyDrive
MOVE D:\YEDEK\*.RAR D:\YEDEK\ARAS

buradaki C:\users\Administrator\Skydrive klasörüne Server makina log off iken gönderemiyor. Ne zaman ki Log on olunca (Administrator ile) Skydrive içine göndermeye başlıyor. Benim istediğim Gece saat 03:00 da ayarlamış olduğum task manager üzerinden bu işlemide gerçekleştirmesidir. Zaten diğerlerini yapıyor. Bir tek yapmadığı Skydrive içine server log off iken göndermemesidir. Teşekkürler...

Gönderildi : 09/05/2012 23:05

(@nihatkusneli)
Eminent Member
Konu başlatıcı

görevde oturum durumu belirtilmiş olabilirmi  ?

Görevde oturum durumu derken neyi kasdettiğinizi anlayamadım üstadım.

Ama benim task manager de oluşturmuş olduğum görev saat 03:00 da bat dosyasını çalıştırması. Administrator olarak yetkili çalıştır seçeneği vardı bunu seçtim. Birde menülerinden bir tanesinde aşağıdaki ağ bağlantsını kullan yazan yerde herhangi biri seçeneğini seçtim. Daha sonra başarısız olursa seçeneğinden 3 defa dene ve bunu 4 gün boyunca tekrarla seçeneğini seçip kaydettim. Fakat dediğim gibi gece saat 03:00 da görev çalışıyor ama skydrive üzerine gönderemiyor. Ta ki Administrator ile log on oluncaya kadar. Zannedersem skydrive log off olunca çalışmıyor. Skydrive belki server log off da iken çalışırsa sorunsuz olarak skydrive üzerine de gönderebileceğini düşünüyorum. Teşekkürler...

Gönderildi : 09/05/2012 23:12

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Skydrive dizinine erişmeniz için öncelikle hotmail vb bir kimlik bilgisi vermeniz gerekli, sizin yerel admin hesabı ile buraya erişmeniz mümkün olmadığı için bu sorun normal görünüyor, peki neden log off oluyorsunuz administrator ile sürekli lock konumunda kalsın

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 10/05/2012 12:54

(@nihatkusneli)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Skydrive dizinine erişmeniz için öncelikle hotmail vb bir kimlik bilgisi vermeniz gerekli, sizin yerel admin hesabı ile buraya erişmeniz mümkün olmadığı için bu sorun normal görünüyor, peki neden log off oluyorsunuz administrator ile sürekli lock konumunda kalsın

İyigünler 

Hakan Bey zaten Skydrive için kimlik bilgileri mevcut,  gece saat 03:00 da başlayan görev yöneticisi bilgisayar da ki yedeklemeyi tamamlıyor fakat Skydrive göndermeyi Server'e Administrator ile log on olunduğunda başlatıyor. Çok uğraştım fakat log off ile kapatılan Server üzerinden üzerinden Skydrive hesabını gösteremedim. Bende aynen dediğiniz gibi log off yapmıyorum, çıkarken kilitle seçeneği ile Server dan ayrılıyorum. Teşekkürler...

Gönderildi : 20/05/2012 17:57

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

bilgi için teşekkürler Nihat bey.

Gönderildi : 20/05/2012 20:18

Paylaş: