Forum

windows 2008 ve dfs

Bildirimler
Hepsini Temizle

windows 2008 ve dfs

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
443 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

merhaba,

şirketimizde dc ve adcmiz mevcut dfs kurulumu gerçekleştirdim. tüm kullanıcı dosyalarının replikasyonu başarıyla yapılıyor ancak bir durum var bu konu hakkında fikirlerinizi rica edeceğim.

ms sql server dbmizinde yedegi dfsin replikasyon gerçekleştirdiği dizinde. sıkıştırılmış olan db dosyası adcye replike oluyor ancak dblerin orjinal yani *.bak uzantılı halleri adcye kopyalanmıyor. 

**sıkıştırılmış ve orjinal dosyalar aynı dizinde

teşekkür ederim

Gönderildi : 04/05/2012 14:13

(@MehmetAKSU)
Gönderiler: 321
Reputable Member

Selam sizin yapmak istediğiniz sql server üzerinden istediğiniz bir yeremi .bak db backup'ları otomatik kayıt ettirmek eğer buysa ki sizin yapmanız gerekir backup MSSQL'e bağlanıp Maintenance Plans schedule ları oluşturmanız ve .bak ların bulunacağı path leri seçmeniz yeterli olacak. 

Gönderildi : 04/05/2012 14:37

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

sql serverım yedeklerini yani bak dosyalarını kendi icinde barındırıyor. tedbir amaçlı olarak yazdığım scriptle buradaki *.bak ve *.rar dosyalarını dcye alıyorum ( *.bak ve *.rar dosyaları sorunsuz olarak dcye kopyalanıyor) ancak dc adcyle replikasyonu yaparken sadece *.rar dosyalarını veriyor yada adc sadece *.rar dosyalarını alıyor. sıkıntım aslında bu

Gönderildi : 04/05/2012 15:31

(@MehmetAKSU)
Gönderiler: 321
Reputable Member

tamam script ile uğraşmayın size tavsiyem yukarıda bahsettiğim yöntem ile tutun backup'larınızı .bak lı datalar için

Gönderildi : 04/05/2012 20:47

Paylaş: