Forum

Dns kurulum sonrası...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Dns kurulum sonrası konsol

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
599 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Selamlar,

AD kurulumu yaparken dns kurulumunu sordugunda ok dedim ve o süreçte dns de kuruldu ve restarttan sonra dns konsolunda _msdcs.site.local, _tcp.site.local kısımları çıktı.Şimdi ben daha önce hiç AD kurulumu yaparken dns kurmamıştım, AD tamamlandıktan sonra DNS kurulumuna geçip işlem yapıyordum ve forward lookp zone oluşturuyordum (site.local) bu üstte çıkanlar otomatik olarak oluşmuyordu.Acaba bir hatamı yaptım kurulumda ? yada şöyle diyeyim, bunun standart kurulum şekli ve oluşturduktan sonraki DNS konsolunda olması gerekenler tam olarak nelerdir?

not: webde araştırdım ve iki şeildede serverların yapılandırması mevcut.Acaba sonradan ellemi eklenmesi gerekiyor bunların..

Gönderildi : 11/03/2008 04:59

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Ayrıca hazır bir konu açmışken şunuda sormak istiyorum..

DNS i sistemden kaldırdıktan sonra (AD integrated) tekrar kurmak istediğimde(bir süre sonra) aynı kayıtları tekrar listeliyor.bunları otomatik olarak silmenin bir yolu varmıdır ? bir hafta kadar dns olmadan AD kurulu halde sistem çalıştı ve sonrasında kurulum yapınca eski kayıtlar tekrar geldi.Bu kayıtlar DNS kaldırılınca sanırım sistemde bir süre daha tutuluyor, bunların bulundugu dosya AD entegreli oldugundan sanırım manual silinemeyecek, nasıl temizleyebilirim bu kayıtları ?

Gönderildi : 11/03/2008 06:39

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33131
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

bu kayıtlata SRV denir ve bir domain in düzgün çalışması için şarttır . Daha önceki kurulumlarınızda hata yapıyor olmalısınız ki bu srv ler gelmiyordu.

Srv kayıtlarını "_" ile başlamasından ayırt edebilirsiniz ve zone içerisinde olabilir , ama önemli olan olmaları eğer sizin kurulumunuzda zone içinde veya dışındabu kayıtlar yok ise domain in çalışması mümkün değildir.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 11/03/2008 17:21

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Zaten varolan domainde localde kendi bilgisayarımdaki domain, herhangi bir client ile baglantısı yok.Ama dediğim gibi AD kurulumu sonrası DNS kurulursa gelmiyor kayıtlar, AD kurulum sürecinde kurucam bundan sonra.
Sağolun cevabınız için Hakan bey.

Gönderildi : 12/03/2008 03:04

Paylaş: