Forum

Server elektrik kes...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server elektrik kesilmesi

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
451 Görüntüleme
(@alienli)
Gönderiler: 248
Reputable Member
Konu başlatıcı

sistemde elektrik kesilince ups'ler devreye giriyor onlarda en fazla yarım saat destekliyor.

server'ın elektrik kesilmesinden etkilenmemesi için nasıl bir sistem kurmak gerekir.

önlem olarak sistem ups'de iken bellibir süre sonra kendini kapatması,şebeke elektriği gelince kendini açması gibi bir sistem varmı.

Gönderildi : 30/04/2012 03:32

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

UPS icin bu tip yazılımlar olması gerek

ornegin APC icin powerchute isimli bir yazılım vardı , bununla bu tip opsiyonları aytarlayabiliyordunuz 

Gönderildi : 30/04/2012 11:54

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18029
_

Merhaba Snmp hizmeti veren upsler var.Uzun kesintiler için biraz büyük bir ups almanızda yarar var sistemi kapatıp açmak pek mantıklı değil. Ortamdaki bilgisayar ve elektrik yükü hesabını yaptırın şu anki ups yapınızı büyütün.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 30/04/2012 12:12

Paylaş: