Forum

Active Directory Et...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Active Directory Etki Alanı yardım!!

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
446 Görüntüleme
(@AydinDEMiR)
Gönderiler: 27
Trusted Member
Konu başlatıcı

Selam sevgili çözümpark üyeleri

Geçen yıl aldığımız Exper server ımızda active directory yüklü ortamda bikaçtane de client pc var..

pcler xp professional..bilgisayarların hepsini etki alanına dahil ettim ama sadece bir tanesi dahil olmuyor,bağlantıya geçemedi diyor

full format attım yine olmadı..acaba ethernet kartı ,kullanılan kablo,aradaki switc router vs. buna engel olabilirmi

Bi fikri olan varsa yorumunu bekliyorum saygılar...

Gönderildi : 29/04/2012 16:26

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

ip ayarlarını (DNS) kontrol etmelisin. Active Directory kurulu olan pc yi isimden pingleyebiliryormusun onu kontrol et. Birde AD üzerinde aynı client isimli bir obje olabilir onu kontrol et.

Gönderildi : 29/04/2012 16:41

(@AydinDEMiR)
Trusted Member
Konu başlatıcı

taşekkürler çok saolun dediklerinizi denicem..bir de server ismi absürt bi isim WinHPA9xQ_2987. gibi mesela bundan olabilirmi

Gönderildi : 30/04/2012 11:47

(@evrenbanger)
Üye

Hayır isim herhangi bir sorun çıkartmaz.

Gönderildi : 01/05/2012 03:15

(@AydinDEMiR)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler dedikleriniz işe yaradı etki alanına dahil ettim ama şimdi de client bilgisayarda kullanmam gereken bir cari program var

Programın ismi VEGAWİN..Program server da kurulu..SQL veritabanında çalışıyor..ETki alanına dahil ettikten sonra client bilgisayarda bu programı kullanamıyorum daha doğrusu Server daki SQL e bağlanamıyorum.Ağ hatası alıyorum.Sorunun GPO ile alakalı olduğunu düşünüyorum siz ne dersiniz?

Gönderildi : 01/05/2012 12:57

(@evrenbanger)
Üye

Program kullanimi icin acaba login oldugun usera power user veya local admin gibi bir hakmi vermen gerekli ? Belkide bir klasore yazma hakki vermelisin ?

Gönderildi : 01/05/2012 13:09

Paylaş: