Forum

Uzak Masaüst&#...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Uzak Masaüstü ve Lokaldeki Yazıcı

14 Yazılar
9 Üyeler
0 Likes
600 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Arkadaşlar,

Uzak masaüstü bağlantısıyla A noktasından kullanılan bir program üstünde, kullandığımız bilgisayara bağlı yazıcıları nasıl kullanabiliriz. ?

Teşekkürler

Gönderildi : 25/07/2008 19:49

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Bu konu defalarca portalımız üzerinde konuşuldu. Lütfen post açmadan önce arama yapınız. Yaptığınız aramalar sonucunda bir çözüme ulaşamazsanız daha ayrıntılı ve anlaşılır bir post açarsanız ( sistemim şu, şu tarz bir yazıcı kullanıyorum,şunları şunları yaptım ama genede çıktı alamıyorum gibi) size yardımcı olmamız daha da kolaylaşacaktır.

http://cozumpark.com/forums/thread/22916.aspx

http://cozumpark.com/forums/thread/22546.aspx

http://cozumpark.com/forums/thread/593.aspx

http://cozumpark.com/forums/thread/11223.aspx

v.s

Gönderildi : 25/07/2008 19:55

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Merhaba  ,

yapmak istediğiniz tam olarak nedir ?

kendi pcnize bağlı olan yazıcıdan uzak taki bilgisayarda  kullandığınız bir pcdeki belgenin çıktısını kendinizdenmi almak ??

tam olarak anlamadım sormak istediğiniz noktayı

Gönderildi : 25/07/2008 19:55

(@Anonim)
Konu başlatıcı

kendi pc mize bağlı olan yazıcıdan uzak taki bilgisayarda  kullandığınız bir programdan çıktısını almak

Gönderildi : 25/07/2008 20:22

(@muratyorulmaz)
Gönderiler: 295
Reputable Member

Eğer bağlandığın server kullandığın yazıcıyı otomatik olarak tanıyabiliyorsa o zaman bağlandığın anda sendeki yazıcı otomatik olarak server da görecektir.Ama kullandığın yazıcıyı server otomatik olarak tanımıyorsa server a driver ini 1 kereliğine tanıtman yeter.Admin olarak bağlan server a yazıcı driverini yükle (yükleyeceğin bağlantı noktası önemli değil yeter ki server da yazıcının driver i olsun) daha sonra uzak masaüstü ile bağlanınca sendeki yazıcı otomatik olarak server yazıcılarında gözükecektir.Kolay Gelsin.

Gönderildi : 26/07/2008 14:17

(@kadriKUSAK)
Gönderiler: 80
Estimable Member

merhaba,

Başlat - Run - mstsc

bağlanacağınız makinanın ip sini yazın.

Seçenekler - yerel kaynakalar - yerel aygıtlar - yazıcıları seçerseniz.

yazdırma işlemi yaparken printeriniz görünecektir.

Gönderildi : 26/07/2008 14:40

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Eğer bağlandığın server kullandığın yazıcıyı otomatik olarak tanıyabiliyorsa o zaman bağlandığın anda sendeki yazıcı otomatik olarak server da görecektir.Ama kullandığın yazıcıyı server otomatik olarak tanımıyorsa server a driver ini 1 kereliğine tanıtman yeter.Admin olarak bağlan server a yazıcı driverini yükle (yükleyeceğin bağlantı noktası önemli değil yeter ki server da yazıcının driver i olsun) daha sonra uzak masaüstü ile bağlanınca sendeki yazıcı otomatik olarak server yazıcılarında gözükecektir.Kolay Gelsin.

Bu şekilde hallettim, desteklerinize teşekkür ederim.

Gönderildi : 04/08/2008 03:02

(@rahmidilli)
Gönderiler: 2458
Famed Member

Geribildirim için teşekkürler.

Gönderildi : 04/08/2008 03:05

(@muratyorulmaz)
Gönderiler: 295
Reputable Member

Sorununu çözmene sevindim. İyi çalışmalar

Gönderildi : 06/08/2008 00:10

(@BurhanToksan)
Gönderiler: 7
Active Member

murat bey merhaba sızın dedıgınız durumu gerceklestırdım fakat uzakmasaustunde görünen yazıcıdan sınama sayfası alabılıyorum. başka hiç bir doküman alamıyorum bunun  nedenı ne olabılır fıkrınız var mı?

Gönderildi : 28/12/2012 17:23

(@abdullahissever)
Gönderiler: 86
Trusted Member

Driver uyumsuzlugundan kaynakli olabilir. Server tarafinda kullandiginiz driver ile pc tarafinda kullandiginiz driver ayni olmali. Biri 64 digeri 32 bit olabilir farketmez. Ama ikiside dijital imzali olduna dikkat ediniz. Pc tarafinda printer seceneklerinde surucunun dogru olup olmadigini kontrol ediniz.

Gönderildi : 31/12/2012 02:41

(@mustafaumityagci)
Gönderiler: 12
Active Member

Arkadaşlar Server 2008 kurulumu yaptım Print Server özelliğinide kurdum fakat ne easy print olarak nede karşılıklı driver yükleyerek çıktı alamıyorum

clientım 

• Windows XP SP3 veya Windows Vista SP1
  • .NET Framework 3.5
  •  RDP 6.0 ve üstü (XP SP3 ile birlikte gelmektedir.)
    gereksinimlerini karşılıyor

ComputerConfiguration\AdministrativeTemplates\WindowsComponents\
    TerminalServices\TerminalServer\PrinterRedirection\ yolunu takip ederek ;

Policy Konfgrasyonu yaptım

bağlanırken MSTSC üzerinden yazıcı işaretli hatta diskimi bile mapping yapıyorum ama varsayılan yazıcım mapping yapamıyor.
    aşağıda resimleri mevcut yardmcı olursanız sevinirim

Gönderildi : 31/12/2012 04:19

(@abdullahissever)
Gönderiler: 86
Trusted Member

system32\spool\drivers\ Klasorunun paylasimda ve yazma ve okuma izinlerin oldugunu kontrol edermisin?

Gönderildi : 01/01/2013 23:28

(@mustafaumityagci)
Gönderiler: 12
Active Member

Paylaşım Açık Full Kontrol

ama eski sunucumdan baktığıma göre yazıcı hizmeti port açmıyor

Gönderildi : 02/01/2013 02:42

Paylaş: