Forum

Windows Server 2008...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Server 2008 RDP Bağlantı İle Bağlananlarda Aşırı Derecede Sunucuda Yavaşlama

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
405 Görüntüleme
(@HuseyinISIKLAR)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba Öncelikle şimdiden yardımlarınızdan dolayı teşekkürler.

Yurt dışından windows server 2008, 24 GB ram, intel i7, 4TB hddli, 1 gbit hat'lı bir sunucu kiraladık. Sunucuyu kullanım amacımız upload, download ve rarlama işlemleri için kullanıyoruz ve bunu 10 kişi kullanıyoruz.

Bunu yurtdışından pazarlayıp 24 kişiye kadar kullandıranlar var. Hemde aynı özelliklerdeki sunucu. O makinalar canavar gibi çalışıyor.

Sorunumuz bizim sunucumuz aşırı derecede kasıyor. Kastığı anlarda bakıyorum işlemci ve ram kullanımı oldukça düşük. Sanal ip ayarlarınıda yapıyorum. Hem kullanıcı başına olanı hemde program başına sanal ip de deniyorum sonuç değişmiyor.

Bu 10 kişi bağlanabiliyor hiçbir sorun yok ama dediğim gibi 7-8 kişi bağlanıyor sunucuya program bile kullanılmasa sunucu çok kasıyor, çoğu zaman masaüstüne bile ulaşamıyorum. Her ayarı tamam, herşeyi denedim, küçük bir püf noktası var ama bulamadım. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Gönderildi : 23/04/2012 04:55

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

sunucunuz uzakta olduğu için sunucunun performansından ziyade öncelikle sunucunun bulunduğu yerle olan internet bağlantı hızını kontrol edin. ilk olarak "tracert sunucuadı" komutuyla hangi hoplardan geçiyorsunuz ona bakın. bu aynı zamanda size ulaşım sürelerini de gösterecektir.

bildiğim kadarıyla almanya üzerinden çıkıyoruz türkiye'den yurtdışına yani amerika'dan bir sunucu kiralamak yerine illaki yurtdışı olacaksa almanya daha iyidir.

türkiye'de telekom ve superonline veri merkezleri tercih edilebilir.

Gönderildi : 23/04/2012 14:25

(@HuseyinISIKLAR)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Sanırım bu sorun için extra bir program filan kurmaya gerek yok. Sunucumuz Fransa da. Ama sorunu henüz çözemedim.

Gönderildi : 24/04/2012 21:17

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

Sunucu üzerinde Remote Desktop Services mi kurulu ?

Gönderildi : 25/04/2012 03:23

Paylaş: