Forum

Active Directory ye...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Active Directory yedekleme

9 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
938 Görüntüleme
(@emrebayar-2)
Gönderiler: 52
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar

Active Directory contact ve userları yedeklemek istiyorum. İnternet üzerinden birkaç yere baktım ama genelde komple yedekten bahsediliyor.benim istediğim sadece contact ve userları yedeklemek istiyorum.Bunu nasıl yapabilirim?

Şimdiden Teşekkürler

İyi Çalışmalar

Emre 

Gönderildi : 18/04/2012 14:26

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba basşt bir systemstate yedeği ile toplamda 400-500 mb arasında bir veridir bu tüm actice directory öğelerini yedekleyebilrisiniz.Sadece uer v.s. ise özellikle yedeklemek istedikleriniz active directory user and computers kısmından export butonu ite txt üzerine export edebilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 18/04/2012 16:06

(@emrebayar-2)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba Rıza Bey,

Cevabınız ve ilginiz için teşekkürler ancak böyle bir çözüm aramıyorum.Mesela systemstate yedeğini alırken sadece contact ve userları alabileceğim bir çözüm yok mu? yani başka bir servere sadece user ve contactları taşımak istiyorum bunların kayıtlarını tek tek girmektense bir yedek alıp(ama sadece user ve contactları almam gerekecek) diğer bilgisayara geçirmem gerekiyor bu konu hakkında bilginiz varsa şimdiden teşekkür ederim.

iyi çalışmalar

Emre

Gönderildi : 18/04/2012 20:40

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

Baska bir domain mi hazirliyorsunuz ? Yoksa ADC gibi birseymi kurmak istiyorsunuz ?

Gönderildi : 18/04/2012 20:45

(@www-rizasahan-com)
_

Merhaba Rıza Bey,

Cevabınız ve ilginiz için teşekkürler ancak böyle bir çözüm aramıyorum.Mesela systemstate yedeğini alırken sadece contact ve userları alabileceğim bir çözüm yok mu? yani başka bir servere sadece user ve contactları taşımak istiyorum bunların kayıtlarını tek tek girmektense bir yedek alıp(ama sadece user ve contactları almam gerekecek) diğer bilgisayara geçirmem gerekiyor bu konu hakkında bilginiz varsa şimdiden teşekkür ederim.

iyi çalışmalar

Emre

Evren hocanın sorusunu yanıtlarsanız iyi olur buna göre bir çözüm önerisi gelir.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 19/04/2012 00:01

(@emrebayar-2)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Başka bir domain hazırlamak istiyoruz ancak içerisinde bir takım yapılan değişiklerden kurtulmak için sadece contact ve userları taşımak istiyoruz.

Gönderildi : 19/04/2012 13:31

(@www-rizasahan-com)
_

Sizin işletim sistemi nedir şu anki?
Geçecek olduğunuz yeni doamin yapısı nedir?

2003 te export edebiliyorsunuz 2008 de yine export edebiliyorsunuz.Kullanıcı açma konusunda ise 2008 kullanacaksanız zaten power shell kullanarak hızlı bir şekilde açabilirsiniz. Ayrıca 2003 üzerinde scriptle yine toplu kullanıcı ekleyebilrisiniz.

Gönderildi : 19/04/2012 16:51

(@emrebayar-2)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Şuan Server 2008 R2 yüklü taşıyacağımız makinadada Server 2008 R2 yüklü olacak.Ancak Exchange 2010 serverımız olduğundan Active Directory de exchange in organizasyon tanımlamaları var.bundan dolayı bütün hepsini taşımak istemiyoruz..sadece  user ve contactları bir scriptle almamız mümkün mü ? Mümkün ise nasıl yaparız.

Gönderildi : 19/04/2012 17:24

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Mevcut userlar üzerinden değişik tanımlama yapabilirsiniz. Yeni sisteme almayacağınız userlar ya da sileceğiniz userlarda profil sıkıntısı olacaktır. Yeni bir domain kurupbu domaindekileri alacaksınız trsut yapıp admt tool ile akatarabilirsin, Ancak aynı domain ismi oalcak ise zaten dcde userlar durmuş olacaklar.

Gönderildi : 23/04/2012 03:52

Paylaş: