Forum

Event loglarda bu h...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Event loglarda bu hatalarla karşılasıyorum

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
536 Görüntüleme
(@cemengin)
Gönderiler: 923
Noble Member
Konu başlatıcı

arkadaslar event loglarda hep kırmızı uyarı ile şu resimdeki hatayı alıyorum

sonra da arastırdımki su olay gerceklesmesi gerekiyormus

Grup ilkeleri beklediğiniz gibi uygulanmıyor; uygulama günlüğünde "Olay Kimliği 1058" ve "Olay Kimliği 1030" hataları

Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.

function loadTOCNode(){}

Makale numarası

:

314494

Son Gözden Geçirme

:

18 Mayıs 2005 Çarşamba

Gözden geçirme

:

5.0

Bu makalenin Microsoft Windows 2000 sürümü için, bkz: 259398 ( http://support.microsoft.com/kb/259398/) .

Önemli Bu makale, kayıt defterini değiştirmeyle ilgili bilgiler içermektedir. Kayıt defterini değiştirmeden önce, yedeklediğinizden ve bir sorun çıkması durumunda kayıt defterini nasıl geri yükleyeceğinizi anladığınızdan emin olun. Kayıt defterini yedekleme, geri yükleme ve düzenleme ile ilgili bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:

256986 ( http://support.microsoft.com/kb/256986/) Microsoft Windows kayıt defterinin açıklaması

Belirtiler

loadTOCNode(1, 'symptoms');

Microsoft Windows XP tabanlı bilgisayarınızda, grup ilkeleri beklediğiniz gibi uygulanmayabilir. Olay görüntüleyicisinin uygulama günlüğünü görüntülediğinizde, aşağıdakine benzer hata verileri görürsünüz:

Olay Türü: Hata
Olay Kaynağı: Userenv
Olay Kategorisi: Yok
Olay Kimliği: 1058
Tarih: 2/8/2002
Saat: 07:25:40
Kullanıcı: NT AUTHORITY\SYSTEM
Bilgisayar: MYCOMPUTER
Açıklama: Windows, GPO
CN={31B2F340-016D-11D2-945F-00C04FB984F9},CN=Policies,CN=System,DC=lcds,DC=lab
için gpt.ini dosyasına erişemiyor.Dosya \\lcds.lab\Policies\{31B2F340-016D-11D2-945F-00C04FB984F9} konumunda olmalı.
(Erişim reddedildi) Grup İlkesi işleminden çıkıldı.

Olay Türü: Hata
Olay Kaynağı: Userenv
Olay Kategorisi: Yok
Olay Kimliği: 1030
Tarih: 2/8/2002
Saat: 07:30:46
Kullanıcı: Yok
Bilgisayar: MYCOMPUTER
Açıklama: Windows, Grup İlkesi nesneleri listesini sorgulayamıyor. Bunun nedenini açıklayan bir ileti ilke altyapısı tarafından daha önceden günlüğe yazılmıştı..

Üste

Neden

loadTOCNode(1, 'cause');

Bu sorun, aşağıdaki koşullardan her ikisi de doğru olduğunda oluşabilir:

Windows XP tabanlı bilgisayarınız bir etki alanı üyesidir.

Microsoft Dağıtılmış Dosya Sistemi (DFS) istemcisi kapalıdır.

Not \\Active Directory Etki Alanı Adı\Sysvol paylaşımı, DFS istemcisinin bir bağlantı oluşturmak için gereken özel bir paylaşımdır.

Not B u sorun, kök sürücüsü NTFS dosya sistemi izinlerinden "Everyone" grubu kaldırılmışsa da oluşabilir. "Everyone" grubu kök sürücüsünün NTFS izinlerinden kaldırılmışsa, "Everyone" grubuna yalnızca kök klasör için özel Read (Okuma) ve Execute (Yürütme) NTFS izinleri atayarak "Everyone" grubunun kök klasördeki NTFS izinlerini geri yükleyin.

Üste

€”zm

loadTOCNode(1, 'resolution');

Bu sorunu gidermek için, DFS istemcisini açın. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:

Uyarı Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni yanlış kullanırsanız, işletim sisteminizi yeniden yüklemenizi gerektirecek ciddi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Microsoft, Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nin yanlış kullanımı sonucunda ortaya çıkan sorunları çözebileceğiniz konusunda garanti vermez. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni kullanmak kendi sorumluluğunuzdadır.

1.

Başlat'ı ve sonra da Çalıştır'ı tıklatın.

2.

kutusuna regedt32 yazın ve Tamam'ı tıklatın.

3.

Kayıt Defteri Düzenleyicisi penceresinde, şu kayıt defteri anahtarını bulun:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Mup

4.

Sağdaki ayrıntılar bölmesinde, DisableDFS öğesini çift tıklatın.

Değer verisi kutusunda 1 değeri varsa, DFS istemcisi kapalıdır.
Değer verisi kutusunda 0 değeri varsa, DFS istemcisi açıktır.

5.

Görüntülenen DWORD Değerini Düzenle iletişim kutusunda, Değer verisi kutusuna 0 yazın ve Tamam'ı tıklatın.

6.

Dosya menüsünde, Çık'ı tıklatıp Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nden çıkın.

Ayrıca, arabirimde Microsoft Ağları için Dosya ve Yazıcı Paylaşımı'nı açın. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:

1.

Başlat'ı tıklatın, Bağlan'ı ve sonra da Tüm bağlantıları göster'i tıklatın.

2.

Uygun bağlantıyı sağ tıklatın ve ardından Özellikler'i tıklatın.

3.

Genel sekmesini tıklatın.

4.

Bu bağlantı aşağıdaki öğeleri kullanır altında, Microsoft Ağları için Dosya ve Yazıcı Paylaşımı yanındaki onay kutusunun seçili olduğunu doğrulayın ve Tamam'ı tıklatın.

Üste

Daha fazla bilgi

loadTOCNode(1, 'moreinformation');

Windows tarafından grup ilkeleri uygulandığında oluşabilecek sorunlar hakkında ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:

814112 ( http://support.microsoft.com/kb/814112/) Ağ paylaşımlarındaki dosyalar yavaş veya salt okunur açılıyor ya da hata iletisi alıyorsunuz

Microsoft Windows 2000 tabanlı bir bilgisayarda bu senaryoya göre, aşağıdaki olay kimliklerini alırsınız:

UserEnv Olay Kimliği 1000SceCli Olay Kimliği 1001

Bunlar, Windows XP tabanlı bir bilgisayarda aldığınız olay kimliklerinden farklıdır.

DisableDFS öğesine cift tıklayın diyor ama orda disabledfs öğsi yok yaratıp yapsammı acaba birde

pdc de sp1 yüklü aditionaldc de bu hata yok aditional dcde sp 2 yüklü acaba sp1 yüklü diyemi bunu yapıyor sp1 sorunumudur gerci ben aditionaldc dede disabledfs öğsini bulamadım yaratmammı gerekiyor bana yardımcı olurmusunuz

Gönderildi : 24/07/2008 20:47

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33028
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

pdc üzerine sp2 yüklerseniz sorun çözülecektir. yedekleri alın ve birde imaj aldıktan sonra sp2 geçişini yapın lütfen. 

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/07/2008 00:14

(@cemengin)
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba

pdc üzerine sp2 yüklerseniz sorun çözülecektir. yedekleri alın ve birde imaj aldıktan sonra sp2 geçişini yapın lütfen. 

hay allah razı olsun hakan hocam sizden yaa bu cevabı bekliyordum sizden bu aksam bu işi çözecem tesekkürler cevap icin

Gönderildi : 25/07/2008 12:29

(@cemengin)
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba

hakan hocam tesekkür ederim size gercektende sp2 yürklenmedignden dolayı bu salakca uyarıları veriyordu dün sp2 yükledim 24 saattir takip ettim hic bir hata uyarısına rastlamadım normalde 5 dk da bir aynı hata üzerinde uyarı veren log artık vermiyor düzeldi

Gönderildi : 26/07/2008 14:58

(@cemengin)
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba

hakan hocam tesekkür ederim size gercektende sp2 yürklenmedignden dolayı bu salakca uyarıları veriyordu dün sp2 yükledim 24 saattir takip ettim hic bir hata uyarısına rastlamadım normalde 5 dk da bir aynı hata üzerinde uyarı veren log artık vermiyor düzeldi

Gönderildi : 26/07/2008 14:58

Paylaş: