Forum

Yeni server kurulum...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Yeni server kurulumu ve client PC'lerin durumu....

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
520 Görüntüleme
(@SinanTural)
Gönderiler: 38
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Yönetim , firmada bulunan Windows 2003 SBS serverı değiştirme kararı aldı.Yeni servera kurulum yapacağım ve bu konuda 2 sorum olacak.

Clientlarımızın tamamı XP Pro. Domain ortamı mevcut.Server değiştiğinde , client tarafında neyi nasıl yapmam lazım ki?

kullanıcıların masaüstü , belgeleri , outlook vs dosyalarında bir problem olmasın, eskisi gibi kullanmaya devam etmeleri  lazım, Dosya kopyalamak yada biyerlere taşımakla uğraşmak istemiyorum , çünkü her seferinde birşeyler ya kayboluyor yada birşeyler unutuyorum...

Diğer sorum ise ,

Server üzerinde Acronisin hangi versiyonunu kullanmam lazım, yapmak istediğim günlük yedek almak. Bu ürünü en uygun nerden alabilirim.

Şimdiden Teşekkürler... 

Gönderildi : 11/04/2012 01:45

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

Toplam data boyutunuz nedir ? Server değiştirmek derken işletim sisteminide değiştircekmisiniz ? Hangi roller yüklü serverda ?  İmage için Acronis® Backup & Recovery™ 11 Server for Windows kullanabilirsin. Universal Restore ile dönersen eğer server imagenı bir sorun olmacağını düşünüyorum.

Gönderildi : 11/04/2012 02:15

(@SinanTural)
Gönderiler: 38
Trusted Member
Konu başlatıcı

Evren bey,

Data boyutumuz 20Gb kadar , burada bulunan dataları aldım , herhangi bi sorun olmadı.Server değiştirmek derken donanımsal olarak server değişimi yapıyoruz , eski servera ram ve hdd upgrade yapmak yerine biraz daha bütçe ayırıp yeni bir server aldırdık.Hangi roller yüklü demişsiniz, Active Directory, File Server rolleri mevcut. Üzerinde Muhasebe programı kurulu ve veritabanı olarak Mssql 2005 kullanıyor.

"Acronis® Backup & Recovery™ 11 Server for Windows kullanabilirsin. Universal Restore ile dönersen eğer server imagenı bir sorun olmacağını düşünüyorum." demişsiniz

fiyatı veya bilgi alabileceğim bir firma varmı bildiğiniz.

Teşşekürler...

Gönderildi : 11/04/2012 02:23

(@TanerCort)
Gönderiler: 45
Eminent Member

http://www.kavi.com.tr/   'den bilgi alabilirsiniz.

Gönderildi : 12/04/2012 15:24

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

Evren bey,

Data boyutumuz 20Gb kadar , burada bulunan dataları aldım , herhangi bi sorun olmadı.Server değiştirmek derken donanımsal olarak server değişimi yapıyoruz , eski servera ram ve hdd upgrade yapmak yerine biraz daha bütçe ayırıp yeni bir server aldırdık.Hangi roller yüklü demişsiniz, Active Directory, File Server rolleri mevcut. Üzerinde Muhasebe programı kurulu ve veritabanı olarak Mssql 2005 kullanıyor.

"Acronis® Backup & Recovery™ 11 Server for Windows kullanabilirsin. Universal Restore ile dönersen eğer server imagenı bir sorun olmacağını düşünüyorum." demişsiniz

fiyatı veya bilgi alabileceğim bir firma varmı bildiğiniz.

Teşşekürler...

20 Gb rahat donersin. Pramit Bilgisayar ile gorusebilirsin.

Gönderildi : 12/04/2012 15:25

Paylaş: