Forum

AD Users bilgilerin...

Bildirimler
Hepsini Temizle

AD Users bilgilerinin girilmesi

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
357 Görüntüleme
(@erhankilic)
Gönderiler: 14
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Active directory de bulunan tum kullanıcıların kartında bulunan tel, mail, adres vb bilgilerinitek tek girmektense bunları policy veya OU bazında girerek tek bir yerden hepsine uygulamak istiyorum.

Bunu nerden, nasıl yapabilirm acaba ?

Gönderildi : 03/04/2012 17:27

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

Merhaba,

Active directory de bulunan tum kullanıcıların kartında bulunan tel, mail, adres vb bilgilerinitek tek girmektense bunları policy veya OU bazında girerek tek bir yerden hepsine uygulamak istiyorum.

Bunu nerden, nasıl yapabilirm acaba ?

Kart konusunu pek anlayamadım.

Ama kalan kısmı eğer doğru yorumladıysam Active Directory üzerinde toplu kullanıcı seçim işlemi yapıp Properties'e girerseniz. Tüm kullanıcılara aynı anda Telefon adres vb bilgileri toplu olarak girebilirsiniz.

Eğer bu isteğinizi karşılamıyorsa biraz açarsanız yardımcı olmaya çalışırım.

Saygılarımla.

Gönderildi : 04/04/2012 02:12

(@erhankilic)
Gönderiler: 14
Eminent Member
Konu başlatıcı

domain userların kartında bulunan bilgileri ( adres, tel, gsm, web vb) toplu halde nasıl girebiliriz acaba ?
group poicy veya OU bazında bunları nasıl toplu belirleyebiliriz i soracaktım ama sagolun siz vermişsiniz cevabımı 🙂

eyvallah cok tesekkur ederim.

Gönderildi : 04/04/2012 17:23

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

domain userların kartında bulunan bilgileri ( adres, tel, gsm, web vb) toplu halde nasıl girebiliriz acaba ?
group poicy veya OU bazında bunları nasıl toplu belirleyebiliriz i soracaktım ama sagolun siz vermişsiniz cevabımı 🙂

eyvallah cok tesekkur ederim.

Merhabalar,

Yardımcı olabildiysek ne mutlu bize. İyi çalışmalar dilerim.

Gönderildi : 13/04/2012 19:18

Paylaş: