Forum

ftp server ile ilgi...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ftp server ile ilgili bazı sorular ?

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
402 Görüntüleme
(@MuratGunay)
Gönderiler: 44
Trusted Member
Konu başlatıcı

ben ftp server da aşağıdakilern nasıl yapıldığını öğrenmek istiyorum umarım yardımcı olursunuz şimdiden teşekkür ederim bu arada server 2003 üzerinde kurulmuş ftp maalesf :S

1 portu değiştime

2. kullanıcı şifresi ve şifreli giriş ayarı

3.log ların incelenmesi

4.İp engelleme

5.sadece bazı ip lere izin vermek

bunların nasıl yapıldığına dair bilgi verebilicek olan varmı  tekrardan teşekkür ederim

saygılarımla 

Gönderildi : 03/04/2012 14:18

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba bence windowsun kendi ftpsini kullanmak yerine adam gibi loglama yapan,yetkilendirmeleri rahatça yapabileceğiniz, lisnas ücreti gerektirmeyen filezilla kullanmanızda yarar var.

İncelemek isterseniz eğer http://www.cozumpark.com/blogs/3party/archive/2008/05/14/filezilla-ftp-server.aspx .

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 03/04/2012 14:30

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4287
Co-Helper

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 03/04/2012 14:37

Paylaş: