Forum

Uygulama programı (...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Uygulama programı (Mikro) nı çalıştırırken login failed ve yanıt vermiyor hatası

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Reactions
8,305 Görüntüleme
(@MuhammedISIK)
Gönderiler: 10
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Domain yapısına sahip sistemimizde Mikro programını çalıştırmak isteyen domaine üye kullanıcılarımız şu hataları almaktadır :

1- Login Failed. The login is from an untrusted domain and cannot be used with windows authentication...

2- Program çalıştırılmak istendiğinde ''oturum zaman aşımına uğradı'' hatasını birkaç defa aldıktan sonra mikro'ya giriş yapılabiliyor. Sonrasında programda çalışma esnasında ''Yanıt Vermiyor'' hatası ile karşılaşılıyor.

Mikro'ya ait serverı yeni kurduk. Uzak bağlantı kullanıcıları bu hataları almazken localde olan kullanıcılarımız sık sık yukardaki sorunlarla karşılaşıyor. Switchi değiştirdik. Sorun yaşanan 2 bilgisayara test amaçlı kablo çektik. Ama yine de sorunlar yaşanmaya devam etti.

Clientta Mikro çalıştıramadığımız zaman bu bilgisayarın DNS servisini restart ettiğimizde mikroyu çalıştırabiliyoruz.

Konu hakkında çözümlerinizi bekliyorum. Teşekkür ederim.

Gönderildi : 29/03/2012 22:41

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Eta, Micro, Logo gibi ticari programlar ilk şart kullanıcı bilgisayarından programın yüklü olduğu sunucunun adı ve ip numarasının sorunsuz şekilde çözümleniyor olmasıdır.

Daha sonra firewall da gerekli izinler ile antivirüste yine buna bağlı izinlerin yazılıyor olması gerekiyor.

Domain yapısında bazı programlarda ise extra izinlerin domaine üye kullanıcılara verilmesi gerekmektedir.

Çözüm noktasını bu şartlar altında test ediniz. Muhtemel sorununuz isim çözümleme servisinin çalışmamasıdır. (lokalde host dosya içerisine sunucunun adı ve ip numarasını yazarak kayıt edip bu şekilde deneyin.)

Gönderildi : 29/03/2012 23:30

(@MuhammedISIK)
Gönderiler: 10
Active Member
Konu başlatıcı

Client tarafında hosts dosyasında sunucunun ip numarasını ve computer ismini yazdım ve kaydettim. Çözüm olmadı.

Firewall ve domain tarafında gerekli izinler de mevcut durumdadır. Sql'i mix modda kurmamıştık bu bir sıkıntı olabilir mi?

Gönderildi : 29/03/2012 23:54

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Bu noktadan sonrasını mikro ile görüşerek çözmek lazım. Şahsi olarak mikro kullanmadım ama genel hata bu nedenlerden ortaya çıktığını bir çok noktada tespit ettim.

Gönderildi : 31/03/2012 04:49

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Aynı Problemde mikro çözüm bulamadı ve  şu şekilde düzelttim. çalışıtıra cliconfg yazınız. SQL server client ağ yardımcı programı penceresi açılacak.üstteki kesmelerden TAKMA AD ı tıklayıp server adını veya ip numarasını belirtin.sonra tekrar mikro kısayolu ile çalıştırmayı deneyin.

Ayrıca kullanıcılara ad den üyelik kısmında SQL ile başlayan kullanıcı gruplarınıda ekleyin.

Gönderildi : 31/03/2012 11:36

(@MustafaKURU)
Gönderiler: 388
Honorable Member

Merhaba arkadaşlar

Bugün bu problemi bende yaşadım ve çözümü mikro serverın kurulu olduğu makinadaki kullanıcı adı ve şifrenin client tarafındada aynısı olması gerekiyor AD ortamı olması şart değil ve sql serverda windows aut. seçili olduğunda dolayı aut.'e olamıyor serverdaki kullanıcın şifresini arkadaş değiştirmiş ve client'ın bağlantısı koptu akabininde bu hatayı aldım Login Failed. The login is from an untrusted domain and cannot be used with windows authentication.

Gönderildi : 24/09/2014 14:37

Paylaş: