Forum

Windows 7 Folder Re...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 7 Folder Redirection iptal ettim ama Dosyalar Local e kopyalanmıyor

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
609 Görüntüleme
(@CenkKoray)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar selam,

bir sorun yaşıyorum daha önce yaşamış olan var mı merak ettim, forumda arattım buna benzer şeyler ama tam olarak benim sorunumla ilgili bir şey çıkmadı.

uzun zamandır folder redirection yapısı kullanıyorum, kullanıcılar gayet güzel senkronizasyon yapıyor vs herhangi bir sorun yok. Fakat FR yi iptal etmek istedim ve policyi kaldırdım. policy üzerinde "eğer policy silinirse dosyaları local profile a taşı" şeklinde seçenek seçili durumda.

Onlarca Windows xp sorunsuz şekilde local profile üzerine taşıdı dosyalarını fakat hiç bir windows 7 taşımıyor hala FR görmeye devam ediyor. gpresult yaptığımda yeni policy den etkilenmiş görünüyor ama nedense hala offline olarak çalışıyor. 

windows 7 lerde başına böyle bir şey gelen oldu mu ya da bu kullanıcıları domainden çıkartıp profilini silsem tekrar domaine alsam server da tutulan dosyaları yeni profiline kopyalanır mı ? 

Gönderildi : 28/03/2012 14:29

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33028
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

DC 2003 mü ?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 28/03/2012 14:58

(@CenkKoray)
Active Member
Konu başlatıcı

Ortamda 2003 yok. tüm DC ler windows 2008 R2 Standart 

Gönderildi : 28/03/2012 15:05

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Bu durumda "Redirect to the local user profile location" seçeniğini policy' yi silmeden önce uygulamanız gerekmektedir.

Çünkü sağlıklı çalışan bir ortamında "Redirect the folder back to the user profile location when policy is removed" seçeneğini seçmeniz halinde aşağıdaki aksiyonların alınması gerekmektedir

• The folder returns to its user profile location.
  • The contents are copied, not moved, back to the user profile location.
  • The contents are not deleted from the redirected location.
  • The user continues to have access to the contents, but only on the local computer
  • Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
    Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 28/03/2012 18:58

(@CenkKoray)
    Active Member
    Konu başlatıcı

Kastettiğiniz şeyi anladım fakat mevcut policy içerisinde "
    Redirect the folder back to the user profile location when policy is removed " seçeneği baştan beri vardı. Yani ben Folder Redirectionu iptal etmeye karar verdikten sonra o seçeneği seçip policyi kaldırmadım. Eğer böyle yapmış olsaydım kullanıcılar dosyaları locale taşıması gerektiğini bilmeyecekti. Ama benim senaryomda biliyorlar.

Ben policy nin linkini Mevcut OU dan kaldırdım. Yani  FR yi "Not comfigured" yapmadım. Bununla alakalı olabilir mi diye de düşündüm açıkcası, sonucta XP ler hiç sorun çıkarmazken windows 7 lerin çıkartması da tuhaf geldi. internette de bununla ilgili bir örnek bulamadım 🙁 

Gönderildi : 28/03/2012 19:21

Hakan Uzuner
    (@hakanuzuner)

Bencede muhtemel sorun bu.

Windows 7 istemcileri ayrı bir yere toplayıp policy yi tekrar uygulayıp tekrar kaldırmayı denermisiniz ?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri

Gönderildi : 28/03/2012 23:53

Paylaş: