Forum

server 2008 standar...

Bildirimler
Hepsini Temizle

server 2008 standart uzak masaüstü sorunu

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
439 Görüntüleme
(@dogusergul)
Gönderiler: 137
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhabalar.

server 2008 standard makinamda administrator oturumu açarken şifreyi kabul edip oturum açılıyor.Ancak uzak masaüstü bağlantısı yapmaya çalıştığımda administrator şifremi kabul etmiyor.

The user name or password is incorrect diye hata veriyor.

Gönderildi : 26/03/2012 11:22

(@kaantekkol)
Gönderiler: 831
Noble Member

Türkçe karakter sorunu yaşıyor olabilir misiniz?

Gönderildi : 26/03/2012 13:21

(@dogusergul)
Gönderiler: 137
Estimable Member
Konu başlatıcı

türkçe karakter sorunu değilde başka bi arkadaş yardımcı oldu uzak masaüstü yaparken domain\admin olarak açmamı söyledi ve o şekilde açıldı.

ben direk netbios\administratorden veya user kısmına girdikten sonra administrator yazarak bağlanmayı deniyordum olmuyordu.

dominadını ve administrator yazarak bağlantı sağlantı hepinize çok teşekkür ederim yardımlarınızdan dolayı...

Gönderildi : 26/03/2012 15:02

(@GurkanAslan)
Gönderiler: 14
Eminent Member

Merhaba;

Builtin Administrator hesabı ile logon olmuşsunuz sanırım. Server'ınız eğer bir DC değilse Usernname alanına "Localhost\Administrator" veya "ServerAdı\Administrator" şeklinde yazarak giriş yapabilirsiniz.

Bir diğer ihtimal de Tuna Bey'in bahsettiği gibi Türkçe karakter problemi yaşamış olabilirsiniz. Ben böyle durumlarda username kısmında şifrenin doğru yazılıp yazılmadığını kontrol ediyorum. Tabi random şekilde şifremdeki karakterleri deneyerek 🙂

Kolay gelsin.

Gönderildi : 27/03/2012 03:41

Paylaş: