Forum

Rol taşıma sonrası ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Rol taşıma sonrası DC'da alınan 1863 hatası

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
489 Görüntüleme
(@EmrahERDOGAN)
Gönderiler: 27
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Mevcut yapımızdaki 2k3 SP2 R2 dc'ın yanına 2k8 R2 x64 adc kurdum ve rolleri normal yollarla (seize yapmadan) aldım. Yalnız basit bir hata yaptım eski dc'ı direk network'ten çıkardım ve dcpromo ile kaldırmadım ve replikasyon için önerilen süre olan 1-2 gün beklemedim. Sonuç olarak primary DC gözüken 2k8 DC üzerinde 1863 hatası almaktayım. İncelediğim makalelerde replikasyon için önceki DC'i bulmaya çalıştığını ve çoğaltma hizmeti ile ilgili hata verdiğini gördüm. Şimdi Eski DC'i network'e alıp DHCP hizmetini stop ettikten sonra replikasyon için 1-2 gün beklemeli miyim yoksa toollar ile düzeltmeli miyim ?

Event ayrıntıları aşağıdadır.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

Bu, bu dizin sunucusunda bulunan aşağıdaki dizin bölümünün çoğaltma durumudur. 

Dizin bölümü:

DC=ForestDnsZones,DC=CC,DC=LOCAL 

Bu dizin sunucusu, yapılandırılan gecikme aralığı içinde bazı dizin sunucularından çoğaltma bilgilerini almadı. 

Gecikme Aralığı (Saat): 

24 

Tüm sitelerdeki dizin sunucusu sayısı:

Bu sitedeki dizin sunucusu sayısı:

Gecikme aralığı aşağıdaki kayıt defteri anahtarı ile değiştirilebilir. 

Kayıt Defteri Anahtarı: 

HKLM\System\CurrentControlSet\Services\NTDS\Parameters\Çoğaltıcı gecikme aralığı (saat) 

Dizin sunucularını ada göre tanımlamak için dcdiag.exe aracını kullanın. 

Ayrıca repadmin.exe destek aracını kullanarak dizin sunucularının çoğaltma gecikmesi sürelerini görüntüleyebilirsiniz. Komut: "repadmin /showvector /latency <bölüm-dn>".

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Teşekkürler. 

Gönderildi : 25/03/2012 14:13

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Selamlar,

Öncelikle her ihtimale karşı sunucularınızın sistem durumu yedeklerini alın.

Sistemlerinizde ciddi bir ayar değişikliği yapmadıysanız diğer sunucunuzu da devreye alın. Çoğaltma ( replication ) işlemlerini gerekirse elle başlatın ve dcpromo ile Active Directory hizmetini kaldırın. 

Gönderildi : 25/03/2012 15:08

(@EmrahERDOGAN)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Peki 1-2 gün kadar bekletmemde sıkıntı yaratır mı (ikisi beraber)

Gönderildi : 25/03/2012 18:21

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

Eski DC yi acmani ve belli bir sure beklemeni yavsiye ederim.

Gönderildi : 26/03/2012 02:30

(@EmrahERDOGAN)
Eminent Member
Konu başlatıcı

teşekkür ederim deneyip sonuçla ilgili bilgi veririm.

Gönderildi : 26/03/2012 12:33

Paylaş: