Forum

Share POINT 2007 Ku...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Share POINT 2007 Kurulumu

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
464 Görüntüleme
(@MustafaDOGRU)
Gönderiler: 81
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar.

Elimde  bir windows server 2003 Standart Edition R2 (x64) Lük bir sunucu mevcut.

bunun üzerinde gelen sharepoint services'i kurdum. sağlıklı bir şekilde çalışıyor fakat sorun odurki. üzerinde gelen sharepoint servis hizmeti ing.

ben onun yerine sharepoint server 2007 kullanmak istiyorum fakat bunun kurulumunu yaparken aşağıdaki sorunu almaktayım. sorun karşılığında kontrol etmemi istediği noktaları kontrol ettim fakat çözüm olmadı konu ile ilgili yardımcı olursanız sevinirim herkeze tşk. iyi çalışmalar.

Gönderildi : 22/07/2008 15:15

(@adilaltun)
Gönderiler: 116
Estimable Member

internetten .net son sürümünü indir kurlumu yaprıktan sonra çözüm olacaktır. bende aynı problemi yaşamıştım. iis den en üsteki 2 servis hariç diğerlerinide alow edersen çözülür. aşşağıdaki linkten indirebilirsin.

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=10cc340b-f857-4a14-83f5-25634c3bf043&displaylang=en

Gönderildi : 22/07/2008 16:03

(@MustafaDOGRU)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Bahsettiğin NetframeWork Kurdum.

hatta visual studio bile kurulu. iss'de bütün izinleri  açtım allow yaptım. ama hata hala aynı. unutmamalıyızki bendeki işletim sistemi 64-bit fakat asp net 32 bitlik versionu resimden anlaşıldığı üzere acaba kurulum yapmaya çalıştığım sharepoint server 64 bitlik

hoş 32 bitlikde kurmayı denedim sonuç vermedi burda bir karmaşa olabilirmi aspnet'in 64 bitlik sürümü yokmudur acaba 🙂

Gönderildi : 22/07/2008 16:19

(@adilaltun)
Gönderiler: 116
Estimable Member

öncelikle kurulu olan .netframework lerin hepsini kaldırıp linkteki kurulumu indirip kur. 64 bit sürümüde aşşağıdaki linkte önce ilk linki indirmeni tavsiye ederim sonra 64 biti denersin.

http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=70849

Gönderildi : 22/07/2008 16:41

(@MustafaDOGRU)
Estimable Member
Konu başlatıcı

hımm sql 2005 kurulu firebird kurulu veri tabanı kapatma gibi bir şansım yok bunları firma durur [:)] bunlardan biri netframework kullanıyormuydu acaba

Gönderildi : 23/07/2008 14:54

(@MustafaDOGRU)
Estimable Member
Konu başlatıcı

vallahi hocam netframework'ün kaldırdım verdiğim sürümleri teker teker denedim

fakat sorun oki yinede aynı problemi yaşamaktayım yokmudur bu konuda bilgisi olan arkadaş tıkantım kaldım yav

Gönderildi : 31/07/2008 20:19

(@evrenayan)
Gönderiler: 33
Eminent Member

Ekran görüntüsü artık post içerisinde görünmediğinden hatayı net bir şekilde bilemiyorum ancak verilen cevaplardan anladığım kadarıyla .Net framework kaynaklı bir hata ile karşılaşmış durumdasınız. Sharepoint kurulumu öncesi yapılması gereken bazı işlemler vardır. Bunları kısaca inceleyecek olursak:

• .Net Framework 2.0'ın yüklenmesi ve IIS management konsolunda Web Extensions kısmında ASP.Net 2.0'ın "Allow" olarak işaretlenmesi.

• .Net Framework 3.0 runtime bileşenlerinin yüklenmesi. (Full paket veya .Net Framework 3.5 de yüklenebilir)

• SQL Server farklı makinede yer alacaksa topoloji olarak SQL Server'ın remote connectionlara açılması

Ancak tüm bu adımlar tamamlandıysa sharepoint kurulumu başarılı bir şekilde başlayacaktır. Kurulumun ilerleyen adımlarında farklı sorunlar çıkabilir ama başlangıç için bu ayarlar must tır.

Gönderildi : 19/01/2009 18:20

Paylaş: