Forum

Server2003 mrxsmb.s...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server2003 mrxsmb.sys hatası

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
375 Görüntüleme
(@AydinMEMiS)
Gönderiler: 38
Trusted Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar şirketimizde bulunan server2003 makina normal işleyişinde çalışırken, uzak lokasyondan bağlanan kullanıcının sistemdeki yavaşlıktan ötürü iş yapamadığını belirterek, sistemi restart ederek açmaya çalıştım ancak kullanıcı giriş ekranında, parolayı girdiğimde bekliyor ve mavi ekran çıkıyo ve mrxsmb.sys dosyasını gösteriyo..sistemi güvenli modda açtığımda başlangıçta çalışan uygululamaları kaldırdım..tekrar restart ettiğimde yine aynı mavi ekranı aldım.. tekrar güvenli modda açtığımda bu sefer hizmetlerden bazı uygulamaları devre dışı bıraktım bunların içinde  eventlog ve error Reporting Service'de var ve bunları kapattığımda sistem açılıyor sistemde bi yavaşlık söz konusu  ve belirli bir süre sonra sistem client pc'lere cevap veremiyor.....bu eventlog'u ve error Reporting Service'yi aktif ettiğimde ise sistem mavi ekranı alıyor   tekrar reset atmak durumunda kalıyorum.. bu sorunu sizce nasıl hallederim..

Teşekkürler..

Gönderildi : 15/03/2012 13:32

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32997
Illustrious Member Yönetici

Aydın bey tavsiyem yeni bir OS kurmanızdır.

Eğer kritik ve başka bir donanım yok ise bu durumda mavi ekran kodlarını paylaşmanız gerekli ama muhtemel RAM hatası olduğunu düşünüyorum.

PAL ile performans sorunlarını kontrol edebilirsiniz

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 16/03/2012 14:41

(@AydinMEMiS)
Gönderiler: 38
Trusted Member
Konu başlatıcı

Cvp için teşekkürler Hakan bey
yapılacak bişi kalmazsa yeni bir OS kurma tek seçenek olacak..

Onarma yapsam bi faydası olur mu ? (chkdsk ve sfc /scannow komutlarını icra etim ancak bi sonuç yok)

Bu hatanın çıkış sebebi ne olabilir ?

Aşağıda mavi ekran hatalarının resimleri;

Gönderildi : 17/03/2012 14:43

Paylaş: