Forum

Locale açılan ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Locale açılan profil klasörleri..?

8 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
437 Görüntüleme
(@MuratSURTEM)
Gönderiler: 81
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar..

Sistem içerisinde kimi zaman yerinde destek vermek gerekebiliyor yada uzak masa üstü ile bağlanıp bir işlem yapılması (program kurulması yada yönetici iznine tabi işlemler..) gerekebiliyor.Bu noktada Helpdesk isimli bir kullanıcı domain admin olaraka tandı.X1 makinasında atıyorum cad kurulumu yapılacak setup da yönetici izni gerekli.helpdesk kullanıcısı şifresi ile setup ı çalıştırıyor.Kullanıcılar klasöründe de profili oluşuyor.bunun önüne geçmek için ne yapmalıyım ? Administrator da aynı şekilde bu rahatsızlık veriyor.geçici oturum ile açılmasını istiyorum profil klasörü işi bittiğinde silinsin yada buna benzer bir yöntem..

Nasıl bir yol izlenebilir.Gezici profil işimi görücekmidir ?

Gönderildi : 14/03/2012 16:00

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

Windows Server 2003 Resource Kit icinde delprof.exe diye bir uygulama vardi bu is icin bir incele istersen. GPO ile kullanabilirsin tahminimce.

Gönderildi : 14/03/2012 16:12

(@MuratSURTEM)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Windows 2008 R2 kullanıyorum onun içinde de bakıcam bu bahsettiğinize.

Çok teşekkürler..

Gönderildi : 14/03/2012 16:23

(@MuratSURTEM)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Şöyle bir şey buldum.

helpdesk isimli bir kullanıcım olsun..Bu Domain Admini...

Bu kullanıcı için gezici profil oluşturdum..

Group Policy de Gezici Profillerin ön belleğe alınmış kopyalarını sil anahtarını etkinleştirirsem sanırım bu iş olur ??

Yani bir program yükleneceği sırada yada farklı bir durumda domain admin yetkisine ihtiyaç duyulduğunda sahadaki IT elemanı helpdesk kullanıcı adı ile giriş yaptığında yükleme yada yapılacak işlem bittiğinde oluşan profil klasörü silinecek-midir ??

Gönderildi : 14/03/2012 17:01

(@evrenbanger)
Üye

local de yine users altinda kullanicinin profile folder i gozukucektir diye tahmin ediyorum. Sizde nasil bir sikinti oluyor bu profile folder inin gozukmesi ?

Gönderildi : 14/03/2012 18:12

(@MuratSURTEM)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Öncelikli olarak güvenlik, akabinde ise sıkıntıdan ziyade profile altında sürekli Administrator klasörünün durması yada ne biliyim ilgili servis kullanıcısının klasörünün durması rahatsızlık verdi.Acaba dedim bunun oluşmasının önüne geçebilirmiyim diye düşündüm.

Gönderildi : 14/03/2012 18:39

(@evrenbanger)
Üye

Windows 7 icin UPHClean diye birsey varmis. Biraz baktim kontrol edermisin.

http://www.microsoft.com/download/en/details.aspx?id=6676

Gönderildi : 14/03/2012 20:39

(@MuratSURTEM)
Estimable Member
Konu başlatıcı

maalesef bu UPHClean işe yaramadı daha doğrusu farklı bir amaç için düşünülmüş.

Oturumu açılmış ve kapanışından sonraki proseslerde sorun olan profiller için lokale kurulması gereken bir uygulama sanırım bu.

Farklı bir önerisi yada bu tip bir uygulamayı daha önce yapan varmı acaba ? 

Gönderildi : 16/03/2012 03:37

Paylaş: